Almanya Sosyal Demokrat Partisi’ni kim kurdu?-Almanya’nın en eski siyasi partisi

Alman Hristiyan Demokrat Partisi’nin kurucusu kim?-Christlich Demokratische Union Deutschlands

Bitcoin’i kim kurdu?-Uzay çağının tartışmasız para birimini kim icat etti?

Schalke 04’ün kurucusu kim?-Dünyanın en büyüklerinden olup da şampiyon olamayan takım…

Yeşilgiresun Belediyespor’u kim kurdu?-Türk basketbolunun yükselen Karadeniz ekibi

Basketbol, Takımlar 23 Ağustos 2017

2014-2015 yılında Türkiye Basketbol 1. Ligine yükselerek adından epey söz ettiren Yeşilgiresun Belediyespor; artık tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı, Trabzonspor ile beraber 1.ligte ter döken Karadeniz ekiplerinden biridir. Basketbolun hala ülkemizde hak ettiği değeri bulamadığı, Anadolu kulüplerinin bu kulvarda yeterince yükselemdiği çağımızda Giresun’dan gelen bu taze kan, Türk basketbolunun Karadeniz’de yayılması adına çok büyük katkılarda bulunmuştur.

Yeşilgiresun Belediyespor’un başkanı kim?

Giresun ekibinin 1.lige yükseliş hikayesi son derece ilginçtir. 3 sene öncesine kadar Yeşilgiresun 3.ligte mücadele etmektedir. 3.ligten 2.lige yükselecek olan Söğütsen Seramik, o yıl ligten çekilmiştir. Bunun üzerine 3.ligin 2. en iyi takımı olan Yeşilgiresun Belediyespor; TBF tarafından 2.lige davet edilmeye hak kazanmıştır.

2.ligte ter dökmeye başlayan Giresun ekibi, her sezonda playofflara kalmayı başararak hızlı bir giriş yapmıştır. İlk iki sezonda elense de 2014-2015 yılında TB2L’nin şampiyonu olmuş ve 1.lige yükselmeyi bilmiştir.

O zamandan beri başarılı bir grafik çizen bu takımın mimarını merak edenlere cevap verelim: Yeşilgiresun Belediyespor; Giresun Belediyesinin ve Başkan Kerim Aksu’nun katkılarıyla 2006 yılında kurulmuştur. Günümüzde kulüp başkanı halen Kerim Aksu’dur.

                                Kerim Aksu

2017 yılındayken Yeşilgiresun Belediyespor’un antrenörlük görevini ise Aleksander Trifunovic yapmaktadır.

Forma rengi yeşil-beyaz olan kulüp, evindeki maçlarını 19 Eylül Spor Salonu’nda oynamaktadır. 2006 yılında kurulan kulüp; 11 yıl içinde elde ettiği başarılarla adından daha çok söz ettireceğe benzemektedir.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.