Yeşilgiresun Belediyespor’u kim kurdu?-Türk basketbolunun yükselen Karadeniz ekibi

2014-2015 yılında Türkiye Basketbol 1. Ligine yükselerek adından epey söz ettiren Yeşilgiresun Belediyespor; artık tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı, Trabzonspor ile beraber 1.ligte ter döken Karadeniz ekiplerinden biridir. Basketbolun hala ülkemizde hak ettiği değeri bulamadığı, Anadolu kulüplerinin bu kulvarda yeterince yükselemdiği çağımızda Giresun’dan gelen bu taze kan, Türk basketbolunun Karadeniz’de yayılması adına çok büyük katkılarda bulunmuştur.

Yeşilgiresun Belediyespor’un başkanı kim?

Giresun ekibinin 1.lige yükseliş hikayesi son derece ilginçtir. 3 sene öncesine kadar Yeşilgiresun 3.ligte mücadele etmektedir. 3.ligten 2.lige yükselecek olan Söğütsen Seramik, o yıl ligten çekilmiştir. Bunun üzerine 3.ligin 2. en iyi takımı olan Yeşilgiresun Belediyespor; TBF tarafından 2.lige davet edilmeye hak kazanmıştır.

2.ligte ter dökmeye başlayan Giresun ekibi, her sezonda playofflara kalmayı başararak hızlı bir giriş yapmıştır. İlk iki sezonda elense de 2014-2015 yılında TB2L’nin şampiyonu olmuş ve 1.lige yükselmeyi bilmiştir.

O zamandan beri başarılı bir grafik çizen bu takımın mimarını merak edenlere cevap verelim: Yeşilgiresun Belediyespor; Giresun Belediyesinin ve Başkan Kerim Aksu’nun katkılarıyla 2006 yılında kurulmuştur. Günümüzde kulüp başkanı halen Kerim Aksu’dur.

Yeşil Giresun Belediyespor kurucusu Kerim AKSU

2017 yılındayken Yeşilgiresun Belediyespor’un antrenörlük görevini ise Aleksander Trifunovic yapmaktadır.

Forma rengi yeşil-beyaz olan kulüp, evindeki maçlarını 19 Eylül Spor Salonu’nda oynamaktadır. 2006 yılında kurulan kulüp; 11 yıl içinde elde ettiği başarılarla adından daha çok söz ettireceğe benzemektedir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*