Yeşil GYO’nun sahibi kimdir?

Borsada işlem gören hisse senetlerinden biri olan ve geçtiğimiz birkaç ay içerisinde yatırımcısını epey üzecek aşamalardan geçen Yeşil GYO; 23 Aralık 1997’de kurulmuş bir inşaat ve gayrimenkul ortaklığı şirketidir.

Yeşil GYO’nun kuruluşu

1997’de kurulduğu zaman “İhlas Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı” ismiyle hizmet vermeye başlayan şirket; 26 Aralık 2006’da Yeşil İnşaat Yapı Düzenleme ve Pazarlama Ticaret A.Ş. tarafından satın alınarak ismini “Y ve Y Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı” olarak değiştirmiş; 17 Mart 2011 tarihinde yapılan üçüncü bir değişiklikle de bugünkü ismi olan “Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı” ismini almıştır.

Yeşil GYO kimin?

Kamil Engin YEŞİL tarafından kurulan ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi yürütülen Yeşil GYO; kurulduğu günden bu yana büyüttüğü sermaye ile gerçekten göz kamaştırmaktadır. 1999 verilerine göre 2.000.000 TL sermayesi bulunan Yeşil GYO; günümüzde tüm bedelli-bedelsiz arttırımlarla beraber sermayesini 250.000.000 TL’ye ulaştırmayı başarmıştır.

Yeşil GYO’nun pay sahipleri

Yukarıda sermaye miktarını verdiğimiz Yeşil GYO’nun %58,64’lük payla en büyük ortağı Kamil Engin Yeşilken; şirketin %11,80’lik dilimi Yeşil İnşaat Gayrimenkul Yatırım Hizmetleri A.Ş. tarafından kontrol edilmektedir. Kalan %29,56’lık dilim de halka arz edilen ve diğer payları teşkil etmektedir.

Yeşil GYO’nun hizmetleri nelerdir?

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kuralları çerçevesinde her türlü gayrimenkul ve gayrimenkul projelerine ve sermaye piyasalarına yatırım yaparak faaliyet gösteren Yeşil GYO; kuruluş yılından beri merkezi İstanbul’da olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında ve BIST’te adından söz ettirmektedir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


2 Comments

  1. Arkadaşlar bu yeşil gyo ve yeşil inşaata çok çok dikkat edin. her ne kadar güvenilir bir firma gibi gözükse de adamı süründürür bin pişman eder tecrübeyle sabittir. daire satarlarken asla bitiremeyecekleri çok erken bir tarih verirler ve hiç bir zaman sözleşmedeki 24 + 6 aydan yani kanunen kendilerini sağlama aldıkları 30 aydan bahsetmezler. sizin basiretinizi bağlayıp daireyi bir an önce satabilecekleri her türlü sahtekarlığı yaparlar. almak istediğiniz daireden son bir kaçtane kaldığından ve onların yarısının da kaporasının verildiğinden bahseder ve sizi panikleterek doğru düşünmenizin önüne geçerler. bu tamamen müşterilerini kandırıp daire satma taktiğidir inanmayan, zerre şüphe duyan varsa arifiye innovia projesindeki mağdur ettikleri insanlardan bu bilgilere ulaşabilirler google a yazmanız yeterli….

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*