Yazıcılar Holding A.Ş. kimlerin?

1976 yılında İstanbul’da Yazıcılar ailesi tarafından kurulan, bir holding şirkettir. İçecek, otomotiv, perakende sektörlerinde hizmet veren Anadolu Grup’un ortağıdır. Anadolu Grup içerisinde finans, gayrimenkul, bilgi teknolojileri, varlık yönetimi, enerji tüketim gibi çeşitli alanlarda faaliyet gösteren şirketlerde yer almaktadır.

Yazıcılar Holding’in En Büyük Hissedarları Kim?

Başta Türkiye olmak üzere birçok ülkede hizmet veren Yazıcılar Holding, Anadolu Grup’un ortağı olan bir Türk şirkettir. Yazıcılar Holding ve Anadolu Grup’un ortaklığında grubun %68’i Yazıcılar Holding’e geri kalan % 32’lik kısmı ise Özilhan Sınai Yatırım şirketine aittir.

Yazıcılar Holding’in Sahipleri Kim?

Yazıcılar Holding Anadolu Grup’un çoğunluk hissesine sahip, 1976 yılından beri hizmet veren bir Türk holdingdir. Yazıcı ailesinden Kamil Yazıcı tarafından kurulmuştur. Çoğunlukla bira, meşrubat, otomotiv, perakende sektörlerinde hizmet vermektedir. Türk holdingin, Anadolu Grup dışında herhangi bir yatırımı yoktur.

Şu anda holdingin genel müdürlüğünü Sezai Tanrıverdi üstlenmektedir. Kamil Yazıcı’nın halen ortaklarından olan şirketin genel merkezi İstanbul’da bulunmaktadır.

Şirketin yönetim kurulunda Kamil Yazıcı, Metin Ecevit, İbrahim Yazıcı, Vehbi Yazıcı, Engin Akçakoca, Can Arıkan, Hasan Karaağaç, Yılmaz Argüden, Cem Tozlu yer almaktadır.

Yazıcılar Holding Kim Tarafından Kurulmuştur?

1976 yılından bu yana Yazıcılar Holding içecek, otomotiv gibi alanlarda hizmet vermektedir. Anadolu Grup ortaklığı ile tanınan holding, Anadolu Grup’un çoğunluk hissesine sahip olması ile bilinmektedir. Anadolu Grup’tan %68’lik bir hisse payı alan holding merkezi İstanbul’da bulunmaktadır.

Uzun yıllardır hizmet veren Türk Holding, 1976 yılında Yazıcı ailesinden Kamil Yazıcı tarafından kurulmuştur. Büyüyerek sektörde kendine önemli bir yer edinmiştir. Kamil Yazıcı, holding yönetimini 2007 yılında daha genç isimlere bırakarak onursal başkanlık görevini üstlenmiştir.

Anadolu Grup ile birlikte ülke ekonomisine büyük katkıda bulunan Türk holding, yatırım ve iştirak alanında hizmet vermektedir. Yazıcılar Holding A.Ş Anadolu Grup dışında herhangi bir yatırımı bulunmamaktadır. BİST tarafından işlem görmekte olan holdingin önemli isimleri Kamil Yazıcı, S. Metin Ecevit ve İbrahim Yazıcı’dır. Şirketin çoğunluk hissesi Yazıcılar ailesine aittir. 2014 yılından bu yana holdingin halka açıklık oranı %28.3’tür


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*