Velvet Revolver’ı Kim Kurdu?

ABD’li bir rock grubu olarak Guns’s Roses’ın eski grup üyeleri tarafından kurulan Velvet Revolver, 8 Haziran 2004 tarihinde ilk albümü yayınlayarak hayran kitlesinin beğenisini kazanmıştır. Grup üyeleri Slash, Matt Sorum, Duff McKagan, Scott Weiland, Sonic Youth olarak bilinmektedir. Grup ‘’Slither’’ isimli parçasıyla 2005 yılından itibaren Grammy ödülünü kazanmıştır. O yıl ‘’En iyi hard rock performans’’ ödülü ile 2007 yılı başlarında ‘’Libertad’’ albümünü yayınlayan grup, parçalarında özgürlük, barış, savaş, toplumsal çatışmalar gibi konulardan bahsetmektedir.

İlk single’ı ‘’She Builds Quick Machines’’ olarak bilinen Velvet Revolver, Alice in Chains adlı grupla da ortak bir turneye çıkmıştır. Grubun son turnesi olarak bilinen bu turne sonunda Scott Weiland’ın açıklamaları gruptan atılması nedeni olmuştur.

Genellikle etkileyici sahne şovu ve ileri düzey performansları ile tanınan grup, kendi parçalarını tamamladıktan sonra Pink Floyd, Nirvana, Guns’n Roses gibi grupların parçalarını çalmaktadır. Dünden bugüne 2 farklı albümü bulunan, özellikle ABD’de geniş bir hayran kitlesine ulaşan Velvet Rovelver, Sammy Hagar, Lenny Kravitz, Shooter Jennings gibi isimlerden etkilenmektedir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*