Vahşetin Çağrısı’nın yazarı kim?-En iyi çocuk romanlarından

Dünya klasikleri arasında en iyilerden biri olan Vahşetin Çağrısı, aslında çocuklara uygun bir roman olmasından da öte bir kimliğe sahiptir. Anlatımındaki yalınlık, gerçekçilik ve duygusal yoğunluğun bir arada bulunması sebebiyle hem yetişkinler, hem de çocuklar için idealdir.

Vahşetin Çağrısı’nı kim yazdı?

1903 yılında yayınlanan Vahşetin Çağrısı romanının yazarı, Amerikalı yazar Jack London’dır. Jack London tüm romanları ve sıradışı yaşamıyla edebiyat tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. Bir diğer romanını ve hayatını incelediğimiz “Martin Eden’i kim yazdı?” yazısına da linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

“Vahşetin Çağrısı” kitabının yazarı Jack LONDON (1876 – 1916)

Vahşetin Çağrısı’nın konusu

Vahşetin Çağrısı,  Klondike Altına Hücumunda evcil bir kızak köpeğinin, sahibinin haberi olmaksızın doğal/vahşi ortama sokulması neticesinde, vahşi doğaya adapte olması ve doğada yaşadığı olayları konu edinmektedir.

Roman 1903 yılında yayımlanmış, Londra’da en çok okunan kitap olmuş ve yazarın en iyi yapıtlarından biri sayılmıştır. Roman bir köpeğin yaşadığı olayları onun gözü ile anlattığı için, genelde çocuklar için uygun olarak görülür, fakat tarzında karanlık bir anlatım ve birçok sahnesinde acımasızlık ile şiddet içerir. Hikâyede Buck adlı bir köpek anlatılır, sahibinin evinde mutlu ve huzurlu bir yaşam sürerken birden değişen hayatı vurgulanır.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*