Almanya Sosyal Demokrat Partisi’ni kim kurdu?-Almanya’nın en eski siyasi partisi

Alman Hristiyan Demokrat Partisi’nin kurucusu kim?-Christlich Demokratische Union Deutschlands

Bitcoin’i kim kurdu?-Uzay çağının tartışmasız para birimini kim icat etti?

Schalke 04’ün kurucusu kim?-Dünyanın en büyüklerinden olup da şampiyon olamayan takım…

Ubisoft’u Kim Kurdu?

Özel Şirketler, Yazılımlar 19 Şubat 2014

Ubisoft 1986 yılında beş Fransız kardeş tarafından kurulan ve kısa sürede oyun piyasasının devleri arasında yerini alan yazılım firmasıdır.

Günümüzde merkezi Montreal, Kanada‘dır. Video oyunları ve interaktif eğlence sektöründe hizmet veren kuruluş Splinter Cell, Rayman, Prince of Persia, Assasin’s Creed, Far Cry gibi efsane oyunların yaratıcısıdır da. Şirketin 2012 yılındaki net geliri 87.9 milyon euro olup, 19 ülkede 29 farklı stüdyoyu barındırdığı gibi, 26 ülkede de yan kuruluşları sayesinde uluslarası bir ortaklıkla oyun üretmektedir.

Activision, EA gibi sektörün devlerinin arkasından gelen firma Yves Guillemot ve dört kardeşi tarafından kuruldu. Ortanca kardeş Yves şu an şirketin CEO’su, genel müdürü ve patronu konumunda. Guillemot aynı zamanda Ubisoft’un yan kuruluşu olan mobil oyunlar tasarlayan Gameloft‘un da sahibi ve fikir babasıdır.

Ubisoft oyunlarının Türkiye’de geçen bölümlerinde Türkçe seslendirmeler Bulgaristan‘ın Sofya ofisinde yapılmaktadır çünkü Türkiye’de Ubisoft ofisi şu an mevcut değildir.

Kim Kurdu: Yves Guillemot

20140219-215411.jpg

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.