Tudors’un Sahibi Kim?

Tudors nerenin malı? 1998 yılı içerisinde perakende sektörüne giren marka İstanbul odaklı olarak yer alan mağazalaşma faaliyetlerini Anadolu’ya taşıyarak kısa süre içerisinde Türkiye’de gömlek pazarında bilinmiş olan en önemli markası olarak yer aldı. Son 2 yıl içerisinde ise Dünyanın en önemli gömlek markaları içerisinde kendisine yer bula firma markalaşma hedefi doğrultusunda yurtdışında mağazalaşmaya faaliyetlerine başladı. Günümüzde halen Türkiye dâhil 10 ülkede Tudors çatısı altında faaliyetlerini sürdürmektedir. Tudors için genel anlamda hedef tüketicinin isteklerini her anlamda modern mağazacılık anlayışı kapsamında karşılayarak kendini geliştiren hem Türkiye içerisinde hem de dünyada her zaman en güvenilir ve satış konusunda en yenilikçi gömlek markası olarak yer almaktır.

Tudors’un kurucusu kim?

Piyasa içerisinde Cobalt gömlekleriyle bilinen marka 1,5 yıl önce TUDORS markası adı altında fiyatların 19.90’dan başlayan 72 mağazalık dev bir gömlek mağazaları zincirine dönüşmüştür. Markanın sahibi Ayaydın Tekstil Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini yürüten Yaşar Ayaydın’dır.

Markanın Sahibini Tanıyalım


AYAYDIN Tekstil Grubu’nda Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev alan Yaşar Ayaydın, baba mesleği gömlekçilik işini Cobalt markasıyla beraber sürdürürken, kardeşiyle beraber radikal bir karar alarak izlemiş oldukları televizyon dizisi TUDORS ismini gömlek markasının ismi yapmaya karar vermiştir. Markanın sahibi Ayaydın’a göre Gömlek krallığı sadece ülke sınırlarıyla da sınırlı kalmayacak. Tudors’un sahibi kim? Yaşar Ayaydın mimarlık eğitimi almakla berber uzun süre de inşaat işleriyle uğraşmıştır. Bir gün kardeşi ile beraber Türkiye’de bir dünya markası yaratmayı düşünmüş. Ayaydın, 1998 yılında kurulan Cobalt markasını bir zincire dönüştürdü. Fakat markanın kurumsal bir kimliği yer almıyordu. Markanın kurumsal kimliğini yükseltmek adına İngiltere tarihini anlatmış olan dizinin ismi konuldu.

Yaşar Ayaydın

Yepyeni Projeler Geliyor

Tudors gömlekleri kaliteli mi?

TUDORS markasının şu anda Makedonya’da 2 ve Azerbaycan’da da bir tane mağazası yer almaktadır. Çevre ülkelerle beraber Türklerin yoğun olarak yaşamış olduğu Avrupa’dan yoğun talep geldiğini açıklayan Ayaydın bu sene hedeflerinin yurt dışı olacağını söyledi. 1.5 yılda Türkiye’de yayılan ve bu yıl da yurtdışında bayrak dikeceklerini açıklayan Ayaydın Cobalt 20 mağazayla devam etmek yerine Tudors markasını kurarak büyük bir adım attıklarından bahsetti. Sıfırdan açılan mağaza sayılarının 2012’de 37 taneye ulaştığını söyleyen Ayaydın hedeflerinin müşterilerine en uygun gömlekleri pazarlamak olduğunu belirtti. Ünlü markada gömlek fiyatları 19.90 TL’den başlayan fiyatlardan satılıyor.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


12 Comments

  1. Harbiden helal olsun başarılarınız daim olsun ilk yorumda bende buda bi ilk tudors Ailesi için ☺️???

  2. Şirnak/Cizre’de tudors magazasi kurmak istiyorum bayilik şartlariniz nelerdir sizinle nasil çalişabilirim

  3. Tudors denen gömlek markası resmen insanları kaldırma üzerine kurulmuş bir firma çoçuklarım babalar gününe bir gömlek aldılar tarzıma uygun değildi iyadeye gitti iyade alamıyoruz dediler görevlilere sordum varmı iyade alamıyoruz yazınız var dediler ama gösteremediler ve o gömleği çöpe attım helal etmiyorum.temenim odur mal sahipleri bu haksızlığı görmezden gelmezler.

  4. Bir öğretmen eğitimci olarak,yazıyorum,bu yıl tanıdım tudors mersin şubenizin sorumlusu Yusuf Demirer kardeşimin ilgi ve alakası.ayrı bir puan,adana realde şubeniz olmasına ragmen.mersin tercihimizdir,dip not ise mersin şubenizde çalışmakta olan kübra nur kenger hanımdan çok şikayetçiyim.5 gömlek aldım,tudors kartım evde kalmıştı numaramdan yükleme yapın dedim olmaz kartını getirmedin puanlarını yüklemem dedi,ve bir çok kez o bayan problem yaratıyor,müşteriye hitap şekli çok çirkin,ileriki günlerde o bayan orda olmaya devam ederse şube değiştirmek zorunda kalacam,ayda en az 9 tane gömlek alan bir ögretmen olarak bu uyarılarımı lütfen dikkate alın saygılarımla

  5. Gomlekler utu tutmuyor cok kalitesiz birde incelemeye aliyorlar gömlegi gunesde kurutma yikadikdan sonra basinda bekle nemli hale geldiginde utule soyledikleri şey bu ozurleri kabahatlarinda buyuk

  6. Gömleklerinizin reklamında şubelerde asılı olan afişlerde kadeh kaldıran kişi olarak görünüyor, bu da ister istemez içkinin reklamı anlamına gelmektedir. Bu reklamı kadehi kaldırdıktan sonra yapmanızı öneriyorum, gerçekten içkili bir kadeh midir şüpheleniyordum

  7. Tudors kaliteli ve fiyat olarak uygun umuyorum ki bu başarı daha ileriye gider,
    çeşit cok ve kaliteli bana göre, helal olsun demekten başka birşey diyemem

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*