Torunlar GYO Kimin?

Torunlar GYO, inşaat ve gayrimenkul piyasasında faaliyete geçmiştir.

1977 yılında sektöre adımını alan firma, küçük ölçekli konut projeleri gerçekleştirmeye başlamıştır. Kısa sürede Türk gayrimenkul piyasasında öncü firmalar arasında adını yazdırmayı başarmıştır.

1996 yılında orta düzeyde bir firma olan Torunlar, Toray İnşaat’ın kurulması ile birlikte inşaat sektöründe emin adımlarla yürümeye devam etti.

Birçok ünlü AVM, alışveriş merkezi, plazanın yapımı ile adından sık sık söz ettirmeye devam etti. 2005 yılında Marmaris’te bulunan, Netsel Marina’nın %44.6’lık hissedarı oldu. Torun Tower arsasını satın aldı. Ardından 2008 yılında GYO statüsüne geçen firma, 2010 yılının Ekim ayında borsaya kote olan en büyük gayrimenkul şirketlerinden biri kimliğiyle halka arzını gerçekleştirmiştir.

Torunlar GYO’NUN Kurucusu Kim?

Aile şirketi hüviyetine sahip torunlar, 1950 yılında Erzincan doğumlu Aziz Torun yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir. Aziz Torun ismiyle anılan şirketin kuruluşunda Aziz Torun ve Mehmet Torun’un babası olan Osman Torun büyük rol oynadı.
1955 yılında doğan Osman Torun ticaret sektörüne ilk başlarda gıda sektörü ile girmiş, ardından inşaat sektörü ile büyümeye ve adından söz ettirmeye devam etmiştir.

Torunlar GYO bünyesinde Aziz Torun, Mehmet Torun, Mahmut Karabıyık, Haluk Sur, Prof. Dr. Ali Alp, Aziz Yeniay, Doç. Dr. Saim Kılıç yer almaktadır.

Aile şirketi olan Torunlar GYO’nun gıdadan gayrimenkule kadar birçok alanda ismini duyurmaktadır.

Torunlar GYO’NUN En Büyük Ortağı, Hissedarı Kim?

Torunlar GYO’NUN bünyesinde yer alan kişiler arasında en önemli isimler Aziz Torun ve kardeşi Mehmet Torun’dur. Mehmet Torun ve Aziz Torun, Türkiye’nin sayılı zenginleri arasında yer almaktadır.
Torunlar GYO’da Aziz Torun %37.40 paya, Mehmet Torun %37.38 paya, halka açık hisseler %25.16 paya, diğer kişiler ise %0.06 paya sahiptir.

Torunlar GYO’NUN Kuruluş Tarihi, Tarihçesi,

Şirket, aile şirketi hüviyetine sahiptir. İnşaat ve gayrimenkul piyasasında 1977 yılında faaliyete geçti. 1996 yılında Toray İnşaat kuruluşu ile sektörde öncü firmalar arasında yerini aldı. Giderek büyüyen Torunlar GYO, bugünlerde önemli AVM, plaza gibi alanların inşaat ve açılışlarında yer aldı. Gıdadan gayrimenkule kadar birçok alanda hizmet veren şirket, büyük ve önemli inşaatlarıyla dikkat çekmektedir.

Aziz Torun tarafından kurulan şirket, halen yönetim kurulunda yer almaktadır.İlk başlarda küçük konut projeleri ile sektöre giriş yapan şirket, 2005 yılından bu yana büyük ölçekli konuş projeleri inşa etmeye başlamıştır.

Ali Sami Yen Standı’nın bir zamanlar ortaklarından olan Torunlar GYO, diğer iki ortağın çekilmesi ile birlikte tek pay sahibi haline gelmiştir.

Torunlar GYO firması kaliteli ve dürüst mü diye soracak olursanız iş konusunda henüz gözle görülür bir pürüzleri olmadığını belirtmek isteriz.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


3 Comments

  1. goçbeylide buyuk bir arazi var elimde ilgilenırmısiniz kuertko emlak pendik kurtkoy

  2. gemi acentesi olarak iskenderun’da faliyet göstermekteyiz. sizler ile çalışmak isteriz.

  3. İyi günler elimde bir iş dosyası var antalya galericiler sitesi yapılacak ve bana bu işi alabilecek bir inşaat firması lazım bilginize. tlf. 0543 582 06 11…teşekkürler

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*