The Marmara Otel’inin sahibi kimdir?-Taksim’in efsaneleri kim?

Hepimiz Taksim Meydanı’na çıktığımızda karşımıza dikilen en heybetli binanın kimin olduğunu merak edebiliriz. “Kimkurdu” ekibi olarak bu binanın kimlere ait olduğunu özenle araştırdık, sorduk ve bulduk.

Oğuz Gürsel adlı Burdur 1932 doğumlu işadamının kurduğu “Kiska Holding” şirketinin sahibi olduğu “The Marmara Hotels and Residances” yüzde yüz Türkiye sermayeli sayılabilir.

Onlarca katlı bu binanın sahibi olan adam, Kiska Holding’i 1960’da kurmuştur ve o günden bu yana inşaat işleriyle şirketini büyütmüştür. Irak, Rusya ve Amerika’da da faaliyet gösteren Oğuz Bey çok azimli olması ve sabırlı olmasıyla tanınmaktaydı. Uzunca bir süre ralli ile uğraşmıştır ve “kross” dalında birincilikleri bulunmaktadır.

The Marmara Hotel kimindir?

Burdur 1932 doğumlu İşadamı Oğuz Gürsel’in kurduğu Kiska Holding’e aittir. Kiska Holding ise halen Gürsel ailesinindir.  Grubun gelirlerinin yarıdan fazlası “konaklamadan” kalanı ise yeme-içme hizmetlerinden ve kira gelirlerinden oluşmaktadır.

The Marmara grubu Kiska holding’e aitse de ondan bağımsız olarak çalışmaktadır ve başından ise “Serdar Alp Turan” bulunmaktadır. Kendisi 9 Eylül Turizm Otelcilik Mezunudur. Divan, Sheraton gibi otellerde üst düzey yöneticilik görevleri tecrübe etmiştir.

Şu anda Pendik, Şişli, Suadiye, Çamlıca, Taksim, Antalya, Bodrum’da yarı otel yarı residance “Marmara Oteller” bulunmaktadır. Hatta Manhattan’da bile Marmara bulunmaktadır. Tüm mülkler başkalarıyla ortak olunmaksızın doğrudan Kiska Holding’e aittir. Öyle ki bu Holding şu anda Gürsel ailesini Türkiye’nin en zengin 100 ailesi içine sokmaktadır. Buyrun alttaki resme bakın.

Oğuz Gürsel

GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


6 Comments

  1. OĞUZ GÜRSEL HALEN HAYATTA VE İŞLERİNİN BAŞINDA ARDIÇ GÜRSEL DE BEY DEĞİL BAYANDIR 🙂

  2. İlginiz için teşekkürler sevgili ziyaretçi. Belirttiğiniz yanlışlıklar düzeltilmiştir. Eski yazarlarımızdan biri dikkatsizlik etmiş. 🙂

    • Düzeltme yapılmıştır Kağan Bey. Bir düzenleme hatası olmuş. Bildiriminiz için çok teşekkür ederiz.

  3. Senin gibi ender iş adamlarıyla . Türk milleti adına gurur duyuyorum. Sizler ideol insanlarsınız.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*