The Economist dergisinin kurucusu kim?

The economist, uluslararası ilişkiler ve ekonomi hakkında yazı yazan bir dergidir. Bu dergi Londra merkezinde bulunması ile birlikte, Dünya’nın en zengin ailesi olarak bilinen Rothschild ailesinin sahip olduğu bir dergidir. Dergi editörü de elitlerden John Micklethwait Bilderberg dir ve kariyeri iyi bir kişidir. 1843 Eylül ayında kurulmuştur ve kurulduğundan bu zaman kadar kesintisiz olarak yayınlanmıştır.

The Economist Dergisinin Sahipleri Kim?

Bu kadar iyi yazılardan oluşan ve sadece uluslararası ilişkiler ve ekonomi hakkında yazıları ile ünlenmiş, 2006 yılı başından Kuzey Amerika bölgesinde yaklaşık bir milyon civarında satış yapmaktadır. Ne kadar kendilerini gazete olarak tanımlasalar da yayınlar dergi formatında yayınlanmaktadır. Kurucu da olarak bilinen dünyanın en zengin ailelerinden Rothschild ailesinin sahibi olduğu bir dergidir.

The Economist Kimlerin?

Genel cevap Rothschild ailesi net cevap olmaktadır. Birçok kariyerli çalışanları ile hizmet vermektedir.

The Economist Dergisi Tarihi

1843 Eylül de kurulmuştur. Şu an Kuzey Amerika bölgesinde çok tutulan ve rekor satışlar elde eden bir dergidir. Büyük bir arşivi vardır ve GALE tarafından yayınlanan dijital arşivi bulunmaktadır. The Economist Newspaper Ltd. şirketi adı altında işletilmektedir. Ülkemizde sadece siyasal dergiler ve ekonomi dergileri pek tutulmasa da birçok ekonomi yorumcusunun ve uzman kişilerin erişim sağladığı bir dergidir. Kurulduğu tarihten itibaren kesinti yapılmadan yayınlanmıştır ve istikrarlıdır. Kariyerli çalışanları ve editörü ile doğru bilgi ve doğru haber esas alınmıştır. The economist internet sayfasından da birçok takipçisi bulunmaktadır. 1843 – 2006 yılları arasındaki arşivleri saklanmaktadır. Magazin hakkında da bulunan yazılara sahip bir dergidir. Derginin işaretlerinde ve kapağında birçok sembol ve şifreleme olduğu iddia edilmektedir ve hala incelenmektedir. Bunlara basit örnek verecek olursak, kapağın sağ alt tarafında bulunan 2 ok saplanmış işareti. ABD ‘nin San Diego şehrinde 11,3 ve 11,5 şiddetindeki 2 depremi olduğu söylenmektedir.

The Economist Dergisinin İçeriği Nedir?

Daha çok uluslararası ilişkiler ve ekonomi hakkında yazılar paylaşılmaktadır. Bu yazılar birçok yorumcunun ve ekonomi bilgisi yüksek olan insanların onayladığı yazılardır. Günümüzde gelişen para birimleri hakkında yatırımlar hakkında da içeriğe yer verilmiştir. Piyasanın son durumları neden geliştiği ve yükseldiği hakkında da yazılar içermektedir. The economist dergisi ABD’ de bulunan ve desteği yüksek olan zengin kişiliklerin dergisidir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*