Almanya Sosyal Demokrat Partisi’ni kim kurdu?-Almanya’nın en eski siyasi partisi

Alman Hristiyan Demokrat Partisi’nin kurucusu kim?-Christlich Demokratische Union Deutschlands

Bitcoin’i kim kurdu?-Uzay çağının tartışmasız para birimini kim icat etti?

Schalke 04’ün kurucusu kim?-Dünyanın en büyüklerinden olup da şampiyon olamayan takım…

Tele 1’i kimler kurdu? Hangi görüşlerin kanalı?

“Türkiye’de aktif olarak yayın yapan kaç TV kanalı var?” diye bir soruyu okuyucuya yöneltsek cevap verebilen olur mu acaba? Aslında ben de bilmiyorum ama sayısı epey çok…. Yani yerel kanalları bile dahil edecek olursanız lisansı, merkezi Türkiye’de olan yüzlerce kanal çıakcağına eminim. Dolayısıyla Türkiye medyası Kanal D, ATV, Habertürk gibi popüler yayın organlarından ibaret değildir.

Yazımızın konusu olan Tele 1 bir TV kanalıdır. Aktif olarak izleyenler zaten biliyorlardır fakat daha önce duymamış olanlar, ki büyük ihtimalle o yüzden bu sayfadalar, onlar için mümkün olduğunca detaylı bilgi vermek istedik. Tele 1; cumhuriyetçi, demokratik, halkçı görüşlere sahip TV kanalları arasından en yeni ve en nitelikli yayınlara sahip olan medya organlarından biridir sevgili okurlar. Yakın durduğu çizgi gereği, yapılan yayınlar ve programlar hep halkçı, Atatürkçü bir atmosfere sahiptir. Dolayısıyla Türkiye’de Halk TV ile beraber muhalif kesimin en çok izlediği kanallardan biri olduğu söylenebilir.

Tele 1’in kurucusu kim? Tele 1 ne zaman kuruldu?

Hani Türkiye’nin en genç muhalif kanallarından biri dedik ya. Gerçekten de öyle. Yazımızı 2018’in Ekim ayında yazdığımızı hatırlatırsak henüz daha 2 yaşında bile olmayan bir kanaldır. Peki; kurucusu mu kim Tele 1’in… Sahibi mi kim Tele 1’in…

Daha fazla uzatmadan tek cümleyle kanal künyesini verelim: Tele 1, 9 Ocak 2017’de Merdan Yanardağ tarafından kurulmuştur. Kanalın sahibi olan Merdan Yanardağ aynı zamanda Tele 1’in Genel Yayın Yönetmeni’dir de… Fakat şöyle bir durum var, tabii ki de kanal olarak Tele 1, Merdan Yanardağ’ın sahipliğinde bir şirketin altında faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu şirketin adı da “ABC Radyo, Televizyon ve Dijital Yayıncılık A.Ş.” dir. Dolayısıyla Tele 1; ABC Radyo, Televizyon ve Dijital Yayıncılık çatısı altında bulunan bir yayın organıdır.

Merkezi Sarıyer’de bulunan Tele 1; Türksat 4A 12034 V 27500, D-Smart için 273. kanal, Digiturk için 230. kanal olacak şekilde yayın yapmaktadır. Aynı zamanda kanalın bir Youtube yayını da mevcuttur. Canlı yayınları buradan izleyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Nedim tosumoglu 19 Aralık 2018

Vermis oldugunuz tarafsiz haber ve diger yayinlariniz icin tesekkur ederim saygilarla