TAC’ın kurucuları kim?-Tecnologia Automotive Catarinense

Brezilya’nın yeni nesil otomobil üreticilerinden bir diğeriyle karşınızdayız: TAC… Başlıkta da şekil olsun diye tam adını verdik…:)) Kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi Portekizce isimler.. Evet sevgili Kim Kurdu okuru: TAC diye kısaltılmış olan otomobil üreticisinin ismi “Tecnologia Automotiva Catarinense” adının baş harflerinden oluşmaktadır. 21. yüzyılda faaliyetlerine başlayan, yeni jenerasyon otomobil markalarından biridir Brezilya’da…

TAC’ı kimler kurdu?

TAC markası bir devlet teşebbüsü değil şahsi bir girişimdir. Şöyle özetleyelim: TAC; yani Tecnologia Automotive Catarinense S/A, 2004 yılında Adolfo Cesar dos Santos tarafından Brezilya’da kurulmuştur.

TAC’ın kurucusu Adolfo Cesar dos SANTOS

Fakat şirketin üretimi 2004yılında kurulduğu gibi başlamamıştır. 4 yıl boyunca şirket, otomobil üretimi olmadan otomotiv sektörünün çeşitli kollarında faaliyet göstererek geçimini sağlamıştır. 4 yıl sonra; yani 2008 yılında ise TAC; bir yatırım ortaklığı ile fabrika kurmuş ve otomobil üretimine başlamıştır.

TAC’ın sahibi kim?

Gelelim uzak diyarlardaki bir otomobil markası olan bu TAC’ın kimin olduğuna… Gördüğünüz üzere son derece, ama son derece yeni ve 21. yüzyıla daha iyi adapte olmuş bir otomotiv şirketidir TAC. Dolayısıyla Adolfo Cesar dos Santos ve şirketi epey gelecek vaat etmektedir. Ee hal böyle olunca TAC’ın gelecekteki kar potansiyeli şirket avcılarının gözünden kaçar mı? Kaçmaz tabii ki. Bu bağlamda TAC; 2008-2015arasında Portekizli çeşitli şirketlerle yaptığı ortaklıklardan sonra 2015 yılında Çinli “Zotye” adlı bir şirket tarafından satın alınmıştır. Dolayısıyla TAC; Brezilyalı bir üreticidir fakat sahibi Çinli Zotye şirketidir. 


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*