Swatch saat markası kimin?

Swatch saatin kurucusu kim?

Şirketin kurucusu İsviçre saat endüstrisini 1970’li yıllarda krizden kurtaran kişi olarak bilinen Lübnan kökenli bir İsviçreli olan Nicolas Hayek idi. Nicolas Hayek 28 Temmuz 2010 yılında öldükten sonra grubun sektör içerisinde başkanlığını kızı Nayla Hayek devralmıştır.

Nicolas Hayek

Günümüzde şirketin CEO’su ise oğlu Georges Nicolas Hayek olarak yer almaktadır. Yetmişli yılların ortasında İsviçre saat endüstrisi bugüne kadar yaşadığı sektör içerisinde en ağır krizin tam ortasında yer alıyordu. Teknolojik anlamda 1979 yılı içerisinde az sayıda yer alan parçayla dünyanın en ince kol saati olarak yer alan “Delirium”un piyasaya sürülmesiyle beraber dünya saat sektöründe kendisine yer etti. Ancak endüstri içerisinde şansının döndüğü dönüm noktası ise İsviçre Saat federasyonunun kuruluşu oldu. Üstün kaliteyi son derece makul fiyatlarla beraber buluşturan Swatch olarak yer aldı. İlk olarak 1983’te satışa sunulan Swatch kurulduğu günden bu yana tüm zamanların her zaman en başarılı kol saati olmayı sürdürmektedir.

Swatch Grup Kuruluş Hikâyesi

Swatch Group genel olarak saat, takı eşyaları ve saat mekanizmalarını başarıl bir şekilde üreten uluslararası bir firma olarak yer almaktadır. Firma bu sektör dışında elektronik sistemlerin üretimi ve saat konusunda yer alan satışı ve saat endüstrisi ile ilgili alanlarda faaliyet göstermektedir.

Swatch saatin sahibi kim?

Firma günümüzde İsviçre, Neuchâtel şehrine kayıtlı olarak yer almaktadır. Şirketin yönetim merkezi Biel/Bienne’de yer almaktadır. Swatch Group, 1970’li yılların ilk çeyreğinde Asya’dan gelen ucuz saat koşullarının yarattığı bir krizin ardından kurduğu şirket ile bu problemin önüne geçmiş ve dünya pazarında günümüzde de adından söz ettirmeye devam etmektedir. Swatch’ın ilk kurucusu ve sahibi Nicholas Hayek lübnan asıllı bir İsviçrelidir.

Swatch Spora Hizmet Ediyor

Yıllardan beri standart plastik olarak bulunan Swatch saatiyle beraber Irony’den Swatch SKIN Chrono’ya kadar pek ok modellere yer vermeye devam etmektedir. Swatch saat markasının bilim ve teknoloji alanlarındaki olağanüstü bulunmaya devam eden teknik yetenekleri ve üstünlükleri ile beraber pek çok Olimpiyat oyununda ve her zaman kayak ve Snowboard Dünya Kupası yarışmalarında her anlamda resmi kronometre olarak çeşitleri ile beraber her zaman kendisini kanıtladı.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


6 Comments

  1. Merhaba bi yıl önce İzmir Kipa dan 655 tl olan sarı kol saati satın aldım fakat sağlık sorunlarımdan kullanamadım hemen hiç kutusuyla durdu fakat saatin kordonu karardı 26mayıs ta merkeze göndererek sonuç beklememi söylediler ben bu saatti iade etmek istiyorum lütfen bana yardımcı olurmusunuz teşekkürler 507 6154233

  2. Benimde benzer bir sorunum oldu. Ben internetten gunduzsaat.com.tr den aldım. Aradım aynı yeri kayıt açtılar. Ücretsiz kargo ile gönderdim. Yaklaşık 3 hafta sonra saatiniz değişti diye beni aradılar. Swatch markasına teşekkür ediyorum.

  3. 04,02,2018 tarihinde marmara form swatch magazanızdan iki adet saat aldım ve bana stantd ın üstündeki kutuların içinde 75 tl lik ve 145 tl lik saat lerimiz var dediler bizde 145 tl lik olan saatleri seçelim o zaman dedik bize 145tl lik kutuların içinde tamamen metal saat lerimiz var dediler ama insanları kandırıyorlar metal yerine slikon kordonlu ve deri kordonlu saatler çıktı ve saatlerin degişimini istedik kabul etmediler böyle bir kurumsal firmaya hiç yakışmıyor uslupları hiç kabul edilir gibi degil….yardımcı olursanız müteşekkir olurum cevabınızı bekliyorum

  4. Swatch marka saat aldık iki tane kapalı Kutularda saat satıyorlar 75 TL ve 145 TL 145 TL nin içinde kapalı kutunun içinde metal olduğu söylenilen saatler var diyorlar ama insanları kandırıyorlar metal çıkmıyor kordonları silikon veya deri çıkıyor değiştirmek istediğimiz zaman da farklı bir üslup kullanıyorlar böyle bir firmaya hiç yakışmıyor bir de kurumsal bir firma alacak çalışanları müşterileri açık bilgilendirm yiyorlar ve kaba davranıyorlar hiç müşteri memnuniyeti yok satalım nasıl satarsak satalım Yeter ki satalım müşteriden geri alma bir lüksleri yok Zorla satar gibi böyle bir kurumsal firmaya hiç yakışmıyor Ha bu arada da mağazayı söyleyeyim Marmara Forum Swatch yetkililerini aradım Swatch müdürlüğünü durumu izah ettim telefonda benden mail istediler Mail de yazdım Bana geri dönüş yapmadılar ve ben dönüş yapınca da bana dediler ki mağaza size dönüş yapacak mağazada dönüş yapmadı Ben mağazaya aradığımda İstediğiniz yere Şikayet edin biz ürünü almıyoruz dediler

  5. Hasır kordonulu saatimin bir kısmı jılet gibi gömlek ve kazaklarımı parçalıyordu. swatch YVS401G .Garantisinin bittiğini belirtmeme rağmen, istedikleri için saatimi gönderdim..Garantisi bitmiştir red yanıtı geldi.Bunu açıklarmısınız?Kordonda hata varmı, yokmu,Belirtmemişsiniz.Bu saatin kontrol ve muayenesini yapan ve kordondaki hatayı bulamadı.Yetersiz bilgisiz.ustaların yapacaği budur.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*