Soysuzlar Çetesi’nin yönetmeni kimdir?

Vizyona girdiği 2009 yılında büyük yankı uyandıran ve sekiz dalda Oscar adayı olarak gösterilen Soysuzlar Çetesi; biraz hayali biraz gerçek tarihi bilgiler eşliğinde, Nazi işgali sırasında Fransa’da geçen bir direniş hikayesini anlatmaktadır.

Orijinal ismi “Inglourious Basterds” olan filmin sahnelerinden ve aykırılığından rahatça tahmin edebileceğiniz üzere yönetmeni senaristi ve yapımcısı Quentin Tarantino‘dur. Yönetmenliğini ve senaristliğini tek başına yapmasına rağmen yapımcılıkta Lawrence Bender, Harvey Wenstein ve Bob Weinstein de Tarantino’ya yardım etmişlerdir.

Soysuzlar çetesi konusu

İkinci Dünya Savaşı sırasında Fransa’yı işgal eden Naziler; bölge halkına zulüm dolu günler yaşatmaktadır. Bu muameleden henüz çocuk yaşlardayken etkilenen Shosanna (Melaine Laurant), Alman askerleri tarafından gözünün önünde ailesi öldürüldükten sonra henüz çocuk yaşlardayken Paris’e göç eder ve burada yeni bir hayata başlar. Diğer taraftan teğmen Aldo Raine (Brad Pitt) ve çetesi de Alman işgaline karşı koymak için gerilla tarzı bir direniş başlatmak için hazırlık içerisindedir. Nazilerden zarar görmüş tüm bu insanların bir şekilde yolları kesişir ve ortak düşmanlarına karşı beraber mücadele etmeye başlarlar.

Soysuzlar Çetesi oyuncuları

Filmin başrolünü Brad Pitt ve Diane Kruger paylaşırken; Til Schweiger, Christoph Waltz, Eli Roth, Samuel L. Jackson, Gedeon Burkhard gibi isimler de rol almıştır.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*