Smosh’ı Kim Kurdu?

Youtube komedi ikilisi olarak tanınan Smosh,  Anthony Padilla tarafından 2002 yılında “smosh.com” adı altında serbest forum sitesi olarak kuruldu. Daha sonra çocukluk arkadaşı Ian Hecox’un da Smosh’a dahil olmasıyla Smosh kanal olarak youtube’a katıldılar. İlk yıllarında “Power Rangers” ve “Ninja Turtles” gibi çizgiflimlerin şarkılarına dudak hareketleriyle senkronize eşlik ederek çektikleri videoları arkadaşları arasında paylaştılar.

2005 yılında aynı konseptte çektikleri “Pokemon Theme Music Video” ise 24 milyonun üzerinde izleme alarak en çok izlenen dördüncü video oldu. Smosh kanalsa youtube’un en popüler kanalları arasında girdi. Ancak video telif hakları nedeni ile silinince Smosh, her şeyi başlatan videoları için, 2010 yılında revanjını alıp, aynı hareketlerle “Pokemon Theme Song Revenge” videolarını kanallarına tekrar kazandırdı.

Smosh kanalından sonra “Smosh 2nd Channe”, “WatchUsLiveAndStuff”, “ElSmosh”, “Shut Up! Cartoons”, “Smosh Games”, “AnthonyPadilla”, “New AskCharlie EVERY WEDNESDAY” gibi haftalık programlarıyla karşımıza çıkmaktadırlar.

Ayrıca 2006 “Youtube Ödülü” ve 2013 “Sosyal Star Ödülleri”nin de sahibi olan Smosh, eylül 2014 itibariyle 18 milyon aboneye ve 3,5 milyar video görüşüne sahiptir.

Anthony Padilla

GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*