Sin Cars’ın sahibi kim?-Bulgaristan’ın genç ve dinamik yerli otomobil markası

Gün geçmiyor ki yeni bir yerli otomobil markasına, gelişen ülkelerin sanayilerinin kendi üretimleri olan otomobilleri ile taçlandırdıklarını görmeyelim. Bu kervana katılmış olan ülkelerden biri de komşumuz olan Bulgaristan… Ama son derece yeni, son derece yakın bir tarihte var olan bir marka ile, biraz yarış arabası ve spor arabaları üretimine ağırlık veren bir marka ile: Sin Cars, büyük harflerle yazacak olursak SIN CARS…:)

Tamamen spor araba üretimi yapan ve son derece spesifik ürünleri pahalı fiyatlarla üst düzey müşterilere satan SIN CARS; her ne kadar Bulgaristan’da kurulmuş olsa da Bulgar ve Alman kökeni taşımaktadır. Arabaları ise son derece havalıdır.

Sin Cars’ı kim kurdu?Kaç yılında kuruldu?

Bulgaristan’ın son derece, ama gerçekten son derece genç ve birçok yönden gelecek vaat eden araba markası Sin Cars; 2012 yılında kurulmuştur. Yani 2018 yılının kasım ayındayken bu yazıyı yazdığımız şu günlerde Sin Cars markası henüz daha 6 yaşındadır.

Kuruluş bilgilerini şu şekilde özetleyebiliriz: Sin Cars; 2012 yılında, Rosen Daskalov tarafından Bulgaristan’da kurulmuştur. Kurucu Rosen Daskalov; aynı zamanda bir mühendis ve yarış pilotudur.

Sin Cars’ın kurucusu Rosen DASKALOV

“Sin Cars kimin?” diye bir soru soracak olursak eğer, şirketin kuruluşunun üzerinden henüz altı yıl geçmişken herhalde yönetim kadrosunda bir değişiklik olması beklenemez. Sin Cars’ın yönetim kurulu başkanlığı ve CEO’luk görevi halen Rosen Daskalov tarafından yürütülmektedir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*