Saray Halı kimlerin?-Halıcılıktan milyar dolarlık gayrimenkullere

Yakın zamanda yayınlanan haberlere baktığımız zaman kurucusunun genelde emlak, gayrimenkul yatırımlarıyla ön plana çıktığını görsek de Saray Halı; Türkiye’de ev dekorasyonunun vazgeçilmez markalarından biri olmuştur.

Bazı modellerde ve ölçülerde diğer halı üreticilerine göre pahalı olabilse de Saray; renginin solmaması, tüy yapmaması, güzel ve canlı desenleri ile fiyat fazlalığının hakkını her zaman başarıyla vermiştir.

Günümüzde halıcılıkla beraber emlak ve gayrimenkule, oradan turizm, eğlenceye kadar birçok sektörde yatırımı bulunan devasa holdingin bir parçası olan Saray Halı kimindir? Temelleri kimler tarafından atılmıştır?

Saray Halı’nın kurucusu kim?

Türkiye’nin en meşhur ve en bilindik halı markalarından olan Saray Halı’nın kurucusu Necati Kurmel’dir.

Saray Halı’nın kurucusu Necati KURMEL

Kayseri doğanlı Kafkas kökenli bir iş adamı olan Necati Kurmel; 50 yıla yakın bir iş kariyerine sahiptir. Özellikle kızına devrettiği Kurtköy’deki arsa yatırımlarıyla gündeme gelen bu gizemli iş adamı; Türkiye’deki en büyük iş adamlarının ve holdinglerin saygısını kazanmış, son derece sevilen bir isimdir.

Böyle saygın bir konumda olmasının yanı sıra Necati Kurmel; Türkiye’nin en zengin 25 kişisinden biri olarak gösterilmektedir. Fakat her şeye rağmen Kurmel’in reklam ve pazarlamayla dolu bir başarı öyküsüne, basın karşısında verilmiş şaşalı pozlarına rastlayamazsınız. Çünkü kendisi tüm servetine, başarısına rağmen mütevazı bir yaşam tarzını benimsemiş ve basına yönelik pek fazla çalışmada bulunmamayı tercih etmiştir. Yatırımlarının büyüklüğüne rakamlarla örnek verecek olursak Necati Kurmel’in; İstanbul’da 30 milyon metrekare cıvarı gayrimenkulü bulunmaktadır.

Saray Halı’nın sahibi kim?

Halının yanı sıra gıda, hayvancılık gibi birçok farklı sektörde alt kolu bulunan Saray Halı’nın sahibi günümüzde de aynı zamanda kurucusu olan Necati Kurmel’dir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*