Almanya Sosyal Demokrat Partisi’ni kim kurdu?-Almanya’nın en eski siyasi partisi

Alman Hristiyan Demokrat Partisi’nin kurucusu kim?-Christlich Demokratische Union Deutschlands

Bitcoin’i kim kurdu?-Uzay çağının tartışmasız para birimini kim icat etti?

Schalke 04’ün kurucusu kim?-Dünyanın en büyüklerinden olup da şampiyon olamayan takım…

Riot Games’i Kim Kurdu ?

Son yıllarda internet kafelerin en çok oynanan oyunlarından League of Legends’ın yapımcısı Riot Games, 2006 yılı itibariyle kurulmuştur.

Merkezi Santa Monica olan şirket, dağıtım ve oyun yapımı konusunda uzman ekipler tarafından işletilmektedir. Şirketin kuruculuğunu Marc Merril ve Brandon Beck üstlenmiştir. Binlerce oyun severi ekran başına kilitleyen Riot Games’in Venture Capital tarafından sağlanmakta olan 1 milyon dolarlık bütçeyle ilk oyununu geliştirdiği bilinmektedir.

Kanada, Avustralya, Amerika, Türkiye, Singapur, Rusya, Güney Avrupa, Brezilya gibi pek çok ülkede oynanmakta olan oyun şirkete yüksek bir gelir kazandırmıştır.

Ana hatları bakımından Warcraft III Map’i olan Defence of the Ancients’i anımsatan League of Legends’ın turnuvaları Türkiye’nin pek çok bölgesinden yapılmaktadır.

Kim Kurdu : Marc Merril ve Brandon Beck5644-610riot_games-001

Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış.

Engin 12 Şubat 2014

Güzel bir yazı olmuş fakat, League Of Legends(LOL) ile World Of Warcraft (WOW) un oyun yapısı, karakterleri, amaç vs. her yönden birbirleri ile uzaktan yakından bir bağlantıları yok. Warcraft III Map’i olan Defence of the Ancients (DOTA) demeniz daha doğru olur bilginize.

Beste 12 Şubat 2014

Bilgilendirme için teşekkürler. Fikirlerinizi dikkate alacağınız. İyi çalışmalar dileriz…

Mehmet Ali V. 29 Ağustos 2018

Ben Riot Games’i Türk oyunu zannediyordum.