Redd’i Kim Kurdu?

Doğan Duru ve Berke Hatipoğlu tarafından kurulan Redd grubu, kısa sürede Türkiye’nin en Rock grupları arasına yerleşerek başarılı bir çıkış yakalamıştır. Grubun kuruluş yılı 1996’dır. 2012 yılından günümüze beş farklı stüdyo albümü çıkararak İlke Hatipoğlu ve Güneş Duru’yu da aralarına katan grup, bir süre İngilizce sözlü parçalarıyla dinleyenlerine kendilerini tanıtmıştır. 2000 yılının başından itibaren birbirinden farklı mekanlarda bestelerini çalan Redd, 2003 yılında Suat Ayyıldız ve Ege Göktüna gibi isimlerle çalışmıştır. Grubun tarzı Rock ve alternatif Rock olarak bilinmektedir.

Grubun ilk klibi ‘’Mutlu Olmak İçin’’ adlı parçadır. Pek çok müzik listesinde bu parça ile ilk sıralara yerleşen Redd, 2010 yılında ‘’Masal’’ klibi ile Türkiye’de yaşanan olaylara karşı bir duruş sergilemiş, bu duruşun ardından da bir basın açıklaması yapmıştı.

Aşk Tesadüfleri Sever filminin soundtrackini ve Derin Sular adlı dizinin jenerik müziğini  de yapan grubun son albümü ‘’Hayat Kaçık Bir Uykudur’’ olmuştur. Grubun ‘’Sevmeden Geçer Zaman’’ adlı parçasına Şebnem Ferah da eşlik etmiştir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*