Almanya Sosyal Demokrat Partisi’ni kim kurdu?-Almanya’nın en eski siyasi partisi

Alman Hristiyan Demokrat Partisi’nin kurucusu kim?-Christlich Demokratische Union Deutschlands

Bitcoin’i kim kurdu?-Uzay çağının tartışmasız para birimini kim icat etti?

Schalke 04’ün kurucusu kim?-Dünyanın en büyüklerinden olup da şampiyon olamayan takım…

Real Madrid Cf’yi Kim kurdu?

Futbol, Takımlar 7 Ekim 2014

Dünyanın en büyük takımlarından biri olarak kabul edilen Real Madrid Cristiano Ronaldo, Pepe, Gareth Bale gibi kaliteli oyuncularıyla İspanya’nın Madrid şehrinde Madrid Futbol Kulüb tarafından 6 Mart 1902’de kurulmuş. FC Barcelona nın en büyük rakibi olarak tanımlanan Real Madrid’in stadyumu Santiago Bernabéu Stadyumu’dur.

Tıpkı Fenerbahçe-Galatasaray derbilerinde olduğu gibi Real Madrid’in Barcelona ile gerçekleştiridiği maçlar aynı heyecanda izlenmektedir. Bu maçlara “El Clásico” adı verilmiştir. Şu an ki teknik direktörü Carlo Ancelotti olan Real Madrid’in başkanı ise Florentino Pérez‘dir. Takımın forma renkleri iç sahada beyaz üzerinde siyah çizlilerden oluşan formadır. Deplasmanda ise pembe renkli formalarını giymektelerdir. Real Madrid’in logosunda bulunan taç, real kelimesinden gelmektedir.

Real kelimesi ispanyolcada “kraliyet” anlamı taşıdığından, 1920 yılında Xlll. Alfonson tarafından kraliyet tacı ile birlikte logolarına verilmiştir. Real Madrid’in oyun anlayışı hıza ve güce dayanmaktadır. Genellikle Cristiano Ronaldo’nun başlattığı ataklar, Bir bütün halinde hareket etmenin verdiği oyun anlayışı takımı galibiyete sürüklemektedir. Real Madrid ayrıca düyanın en çok kazanan kulüplerinin başında gelmektedir.
images (2)

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Mustafa 5 Temmuz 2016

Onlarda el classico bizim dünyaca ünlü derbinin adı da el spastiko