Real Madrid Cf’yi Kim kurdu?

Dünyanın en büyük takımlarından biri olarak kabul edilen Real Madrid Cristiano Ronaldo, Pepe, Gareth Bale gibi kaliteli oyuncularıyla İspanya’nın Madrid şehrinde Madrid Futbol Kulüb tarafından 6 Mart 1902’de kurulmuş. FC Barcelona nın en büyük rakibi olarak tanımlanan Real Madrid’in stadyumu Santiago Bernabéu Stadyumu’dur.

Tıpkı Fenerbahçe-Galatasaray derbilerinde olduğu gibi Real Madrid’in Barcelona ile gerçekleştiridiği maçlar aynı heyecanda izlenmektedir. Bu maçlara “El Clásico” adı verilmiştir. Şu an ki teknik direktörü Carlo Ancelotti olan Real Madrid’in başkanı ise Florentino Pérez‘dir. Takımın forma renkleri iç sahada beyaz üzerinde siyah çizlilerden oluşan formadır. Deplasmanda ise pembe renkli formalarını giymektelerdir. Real Madrid’in logosunda bulunan taç, real kelimesinden gelmektedir.

Real kelimesi ispanyolcada “kraliyet” anlamı taşıdığından, 1920 yılında Xlll. Alfonson tarafından kraliyet tacı ile birlikte logolarına verilmiştir. Real Madrid’in oyun anlayışı hıza ve güce dayanmaktadır. Genellikle Cristiano Ronaldo’nun başlattığı ataklar, Bir bütün halinde hareket etmenin verdiği oyun anlayışı takımı galibiyete sürüklemektedir. Real Madrid ayrıca düyanın en çok kazanan kulüplerinin başında gelmektedir.
images (2)

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*