Ramsey Gerçekte Kimlerin?

Ramsey, 1985 yılında İstanbul Merter’de kurulan ve kurucusunun Remzi Gür olduğu bir hazır giyim şirketidir. İsmi her ne kadar yabancı bir şirketi andırıyorsa da Ramsey gerçekte kimlerin? Sorusunun karşılığı, Remiz Gür olarak verilmektedir.

Ramsey Kimlerin?

Temelleri Londra’da atılmış olan ve 1985’li yıllarda İstanbul’a taşınarak marka haline gelen Ramsey, Türk girişimcilerden Remzi Gür tarafından kurulan ve günümüzde marka haline gelmiş olan bir hazır giyim işletmesidir. Ürünlerinde gömlekten pantolona, takım elbiseden t-shirt’e, trikodan cekete kadar geniş bir yelpaze sunan bu hazır giyim markası, akıllarda Ramsey kimlerin? Sorusunu yabancı kökenli olarak veriyor gibi görülse de, bahsedildiği üzere temelleri bir Türk girişimci tarafından Londra’da açılan ancak İstanbul Merter’de marka haline gelen ve Remzi Gür tarafından yaratılan bir işletmedir.

Ramsey’i Kimler Kurdu?

1953 yılında Kastamonu’da doğan Remzi Gür, Hukuk Fakültesinde öğrenimini sürdürür iken avukatlık yapmak istememiş ve ilgi duyduğu alan olan öğretmenliğe yönelerek, Anadolu’da öğretmenlik yapmaya başlamış ve bir yıl kadar bu mesleğini sürdürebilmiştir. Londra’da çalışmakta olan babasının yanına giden Remzi Gür, öğrenimine Londra’da devam eder iken girişimci ruhunun etkisi ile bir atölye kiralamış ve orada tekstil alanında üretimlere başlamıştır. 1985 yılına kadar Londra’daki atölyede çalışmalarını sürdüren Gür, İngiliz hükümetinin aldığı kararlar üzerine yatırımlarını Türkiye’de yapmayı düşünmüş ve bu düşüncesini İstanbul’da gerçekleştirmiştir. Merter’de açtığı iş yerinin ardından gittikçe büyüyen ve Ramsey markasını yaratan Gür, Karabük Safranbolu’da bir fabrika açmıştır. İlk zamanlar sadece 50 işçi ile üretim yapılan bu fabrikadan sonra, Araç’ta bir fabrika daha kurulmuş ve çalışan personel sayısı bu yeni açılan fabrikada 450 kişiye ulaşmıştır. Açılan ve gittikçe büyüyen bu fabrika Ramsey’i kimler kurdu? sorusunun karşılığı olarak bilinmektedir.

Remzi Gür

Ramsey Ürünleri Kaliteli mi? (Nasıl?)

Şık ve kaliteli tasarımlara imza atan Ramsey ürünlerinin içerisinde gömlek, pantolon, ceket, triko, takım elbise, dış giyim, t-shirt, yelek, sweatshirt gibi değişik ürün seçenekleri ile aksesuarlar yer almaktadır. Her bir ürün birbirinden zarif, şık ve farklı tasarımlarda yer alan giyimler Ramsey ürünleri kaliteli mi? (Nasıl?) sorusunun cevabı olarak verilmektedir. Dünya moda trendlerinin yakından takip edildiği ve bu trendler doğrultusunda tasarımların şekillenerek beklentilere cevap verildiği Ramsey ürünleri, bir giyimden ziyade bir yaşam tarzı sloganı ile ihtiyaç sahiplerine sunulmakta olan yüksek kaliteli ve sıra dışı ürünlerdir. Halen 26 ülke ve 155 satış noktası ile çalışmalarını sürdüren Ramsey, kaliteden ödün vermeyen bir anlayış ile hizmetlerine devam etmektedir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


4 Comments

  1. Sayın ramsey yetkilileri Benim mağazadan almış olduğum bir elbiseyle ilgili problemim var bana bu konuyla ilgili acil dönüş yaparmısınız en yetkili lütfen müşteri ilişkileri temsiletiyle çözüm bulamıyuruz 0 532 910 6100

    • Merhaba Erdal Bey; yorumunuzu yayınladık ama siz Ramsey’in resmi sitesinden iletişime geçerseniz oradan cevap vereceklerdir size..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*