PTT Messenger’ı kim kurdu?-Yerli Watsapp, yerli haberleşme.:)

Ülkemizin Watsapp ve benzeri uygulamalara alternatif olarak geliştirdiği ve hizmete sunduğu PTT Messenger; yerli sermayeyi, yerli yazılımı teşvik etmeye yönelik piyasaya sürülmüş haberleşme uygulamalarından biridir.

Türkiye’de kullanılan yazılımların, telefon uygulamalarının, internet adreslerinin hatta sosyal medya platformlarının dahi millileştirilmesi için son yıllarda önemli atılımlar gerçekleştirilmekte, dünya çapında meşhur olan uygulamalara alternatif olarak pek çok yerli yazılım kullanıcıya sunulmaktadır. Her ne kadar henüz dünya markası olan rakipleri kadar tercih edilmeseler ve rağbet görmeseler de bu yerli emekler her geçen gün biraz daha kişi tarafından beğenilmekte, her geçen gün hak ettiği değere biraz daha yaklaşmaktadır.

PTT Messenger, PTT Cell ve var olan diğer uygulamalar toplumdaki ihtiyacın ne kadarını karşılar, ne kadarına cevap verir bu işin uzmanlarının verebileceği cevaplardır tabii ama devletimizden ve yerli üreticilerden bu tarz atılımlar görmek bu toprakların yazılımcılarını, bu toprakların zeki bilim insanlarını biraz olsun umutlandırmakta ve mesleki hayatlarına heyecan katmaktadır.

PTT Messenger’ın kurucusu kim?

Efendim adı üzerinde PTT Messenger; Watsapp gibi iletişim uygulamalarının yerine kullanılmak üzere şirketlere yönelik olarak PTT tarafından piyasaya sürülmüş bir uygulamadır. Yani PTT Messenger, 2018 yılında PTT tarafından geliştirilmiş ve piyasaya sürülmüştür.

Şimdilik ne yazık ki sadece şirketlere yönelik, şirket ismiyle verilen siparişler üzerine kurulumu yapılabilen PTT Messenger’ın şahsi telefonlarımıza da indirip arkadaşlarımızla konuşabileceğimiz bir kişisel versiyonu mevcut değildir. İlerleyen günlerde bu tarz güncellemelerin yapılması yetkililerden beklenilen şeylerin başında gelmektedir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


1 Comment

  1. Ptt messenger nasıl kullanacağız bana numaran kayıtlı değil diyor kimler kullanacak ben paramın bir kuru şunu ülkem dışına çıkmasını istemiyorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*