Almanya Sosyal Demokrat Partisi’ni kim kurdu?-Almanya’nın en eski siyasi partisi

Alman Hristiyan Demokrat Partisi’nin kurucusu kim?-Christlich Demokratische Union Deutschlands

Bitcoin’i kim kurdu?-Uzay çağının tartışmasız para birimini kim icat etti?

Schalke 04’ün kurucusu kim?-Dünyanın en büyüklerinden olup da şampiyon olamayan takım…

Polimeks İnşaat’in Sahipleri Kimler?

Türkiye’nin ve dünyanın Polimeks olarak tanıdığı Polimeks İnşaat dünyanın en gelişmiş müteahhit firmalarından biridir. 131 projesi ile Türkiye’nin yükselen firmalarından olan Polimeks görkemli ve modern yapıların yanı sıra estetik çizgisini bozmamış harika yapıları ile hizmet vermektedir. Endüstriyel yapılar, alt yapılar ve üst yapılar olmak üzere üç farklı alanda faaliyet gösteren Polimeks İnşaat’in sahipleri kimler, yönetim kurulu kimlerden oluşuyor sorusu ise merak konusu olmaktadır. Anıtlar, devlet binaları, oteller, müzeler, spor kompleksleri gibi daha pek çok alanın inşasına imza atan bu firma gelişmesine devam ederek adeta parlayan bir yıldız olmaktadır.

Polimeks’in Kurucuları Kim?

Bu kadar büyük bir müteahhitlik firmasını kurarak Türkiye’ye ve dünyaya tanıtan Polimeks’in kurucuları kim, neler yaptılar ve Polimeks nasıl bu konuma geldi? Polimeks Türk inşaat şirketleri içerisinde en köklülerinden biridir. 1995 yılında İstanbul merkezli olarak kurulmuştur. Yönetim kurulunda Erol Tabanca bulunmaktadır. 1992 yılında Türkmenistan’a giden Erol Tabanca 3 yıl sonra 2 arkadaşı ile birlikte Türkiye’ye gelerek Polimeks’i kurmuştur.

polimeks inşaat

Polimeks’i Nasıl Kurdular?

Erol Tabanca Türkmenistan’a mimar olarak gitmişti. Ancak buradaki inşaat sektörünün ne kadar parlak bir geleceğe sahip olduğunu görerek inşaat alanında yükselmeyi seçti. Cem Siyahi ve Abdullah Gözener ile birlikte 1995 yılında Polimeks’i kurarak yönetici başkanlığını üstlenen Erol Tabanca ilk iş olarak Türkmenistan’a gitti. Burada ise bir kaldırım inşa ederek ilk çalışmasına imza atan Polimeks daha sonra bir park ihalesine girdi. Kaldırım ve park derken Türkmenistan’da devlet başkanı olan Saparmurad Niyazov ile tanıştı. Bu tanışmanın ardından Türkmenistan’da birbirinden farklı ihalelere giren Polimeks, Aşkabat Uluslararası Havaalanı ihalesini alarak yurt dışında tek seferde en büyük ihaleyi alan ilk Türk müteahhit firması oldu.

Çalışmalarına modernlik, estetik çizgiler ve Türk motiflerini de katan Polimeks zamanla Türkiye’nin en önemli müteahhitlik firmalarında biri haline geldi. Otel, hastane, fabrika, alışveriş merkezi, hpodrom gibi birçok mimari yapıya imza atan Polimeks girişimci politikası ile büyümeye devam ediyor. Türkmenistan’da inşa edilen havuz ve fıskiye kompleksi sayesinde Guinness Rekorlar Kitabı’na da ismini yazdırdı.

Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış.

Cahit Subaşı 4 Ocak 2017

sayın Tabanca bana alt yüklenici işi vermen için aradım selamlar

Musa önlüer 18 Ağustos 2017

Ben bir türk vatantaşı olarak polimeks inşaatın kuran bu güne bir dünya markası haline getiren başta sayın Erol tabanca beye ve tüm yöneticilere

Musa önlüer 18 Ağustos 2017

Sonsuz teşekkürlerimi sunar başarılar dilerim inşallah bir gün ben ve ekibim polimekste hizmet

Musa önlüer 18 Ağustos 2017

Hizmet ederim şimdiden sevgi ve sagılarmla