PKK’yı Kim Kurdu ?

PKK yani Kürdistan İşçi Partisi (Partiya Karkerên Kurdistan) 1978 yılında kuruldu. PKK ‘yı 4 Nisan 1949 doğumlu Abdullah Öcalan kurdu. Abdullah Öcalan (Apo) hakkında 28 Nisan 1999’da vatana ihanet suçu nedeniyle ölüm cezası istenmiş daha sonra 29 Haziran 1999 yılında silahlı terör örgütü kurmak suçu ile idam cezası verilmiştir. İdam cezasının kaldırılmasıyla birlikte Avrupa Birliği Uyum Yasaları gereğince idam cezası ağırlaştırılmış müebbet hapsine çevrilmiştir. Şuanda İmralı’da hapis yatmaktadır. Son yıllarda AKP’nin uyguladığı “çözüm süreci” adı verilen süreçte imralıdaki Abdullah Öcalan’dan çok kez öneri alınmakta ve de kürt halkına “barış zamanı geldi!” şeklindeki taziyerini duymaktayız. Ancak buna rağmen PKK adlı örgütün şu anki yöneticileri halen barışa tam manasıyla sıcak bakmamaktadır ve faaliyetlerine dolaylı da olsa devam etmektedir.

Bunun yanı sıra PKK diye anılan bu terör örgütünün kurucusu Apo diye bilinmesine rağmen gerek uluslararası güçlerden, gerekse Türk istihbaratından destek aldığı söylenmektedir. Yani bu terör örgütü sayesinde hem uluslarası güçler Türkiye’yi esir almış durumda. Hem de Türk devleti kendi halkını esir almış durumda. Zira insanları yönetmek için onlara siyaset uygulanması gerekmektedir.

Siyaset ise kelime anlamı olarak seyis-et yani farsça “at dizginlemek” anlamındadır. Yani demek istediğimiz bu tip örgütler sayesinde halklar dizginlenmekte, birbirine kırdırılmaktadır. Kürt kökenli Türkiye vatandaşlarımızdan bazıları ise halen bu oyuna gelmekte ve ümidi PKK’de görmektedirler. Oysa çok büyük bir yanılgı ve hata içerisindeler. Zira bu kanlı, bebek katili örgütün 21. yüzyıl Türkiye’sinde kürt kökenli vatandaşları kurtarması düşünülemez. Kimkurdu ekibi olarak bu tarzda yani; tepesindekileri onun bunun uşağı olan terör örgütlerini, asla desteklemiyoruz ve de destekleyenleri de kınıyoruz!!

Kim Kurdu : Abdullah Öcalan (APO)

225px-Abdullah_Öcalan

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*