Pınar Su Kimlerin?

Pınar su Yaşar Holding tarafından kurulmuştur. Yaşar Holding suyun yanında birçok sektöre el atmıştır. Biz bugün bunlardan biri olan pınar su üzerinde duracağız. 1945 yılında kurucusu Selçuk Yaşar’ın boya sektöründe yatırımları ile işe başladı. 1954 yılında Durmuş Yaşar, oğlu Selçuk Yaşar’ın öncülüğü ve gayretiyle ilk boya üretim tesisini İzmir Bornova’da kurdu.

1970’li yıllara kadar büyümesini tamamen boya sektöründe devam ettiren firma, zamanla gıda, içecek, medya sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerle birleşti. Pınar su da bu şirketlerden biridir. 1982 yılında ilk kaynak suyun şişelenmesiyle başlamıştır bu yolculuk günümüze kadar da devam etmiştir.
Pınar suyun şuan başında olan kişiler yüksek eğitim seviyesine sahip yöneticilerdir. Bu kişilerin başı olarak yönetim kurulu başkanı İdil Yiğitbaşını gösterebiliriz. Yine yönetim kurulu başkan vekili olan Emine Feyhan Yaşar, yine yönetim kurulu üyesi olan Mustafa Selim Yaşar, Cengiz Erol ve Yılmaz Gök oğlunu da yönetimdeki kişiler arasındadır. Bunun yanında bağımsız üye olan Kemal Semerciler ve Ali Yiğit Tavas da yönetim kurulundadırlar.

Pınar Suyun Tarihçesi

Pınar Su, Pınar Şaşal markası ile Türkiye’nin ilk ambalajlı suyunu 1984 yılında tüketici ile tanıştırdı.1985 yılında PVC ambalaj ilk kez kullanıldı. Pınar Su Almanya’ya ilk satışını gerçekleştirdi. 1989 yılında Türkiye’nin toplam su ihracatının %90’ı Pınar Su tarafından yapıldı. 1995 yılında yıllık şişelenmiş su miktarı 100.000 tona ulaştı. 1996 yılında Pınar Su, Aydın Nazilli’de ikinci fabrikalarını açtı. Pınar Madran suyu üretime başladı. 1999 yıllına Pınar Su, ISO 9002 Kalite Yönetimi Sistemi Sertifikası aldı. 2002 yılında Damacana Pınar Madran Su piyasaya sürüldü. 2003 yılında büyük bir adım atıldı. Sakarya ve Isparta kaynakları satın alınarak proje başladı ve Marmara Su kuruldu. Bu iki yeni kaynakta şişelenen Pınar Yaşam Pınarım ve Pınar Denge markalı ürünler üretilmeye başladı. 2012 yılında Mevsim konseptli 0,33 lt ve 0,75 lt cam şişe tasarımları üretilmeye başlandı.

Pınar Su Güvenilir Mi?

Pınar su ne kadar güvenilir olduğunu aslında aldığı ödüllerden ve sertifikalardan anlayabiliriz. Bu Sertifikalar;
Ürünlerinde Gıda Güvenliğine olan özeni ve tüketicilerine verilen önemi gösteren Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikasına,
Ürünlerinde ve üretilen tesislerinde, Temizlik, hijyenik ve sağlık güvenilirliğini gösteren NSF (Uluslararası Sanitasyon Kurulu) Sertifikana,
Çalışanlarına verilen önemi gösteren İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikasına,
Ürün, üretim dağıtım ve hizmet uygulamalarında Kaliteye verilen özeni gösteren Kalite Yönetim Sistemi Sertifikasına,
Çevreye duyarlığını ve verilen önemi gösteren Çevre Yönetim Sistemi Sertifikasına, sahiptir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*