Piiz grubunun kuruluşu

Bu yazımızda sizlere piyasaya sürdüğü albümden çok kazandığı ödüller, yayınladığı demolar ve coverlar ile epey gelecek vaat eden bir Türk rock grubundan bahsedeceğiz: Piiz.

İlk kez “Vazgeç Gönül” şarkısıyla ismini duyduğum bu grubun zamanla diğer şarkılarını da dinledim. Cover konusunda gerçekten çok başarılı bir tarzı olan Piiz; zamanla beste ve özgünlük konusunda da çizgisini oluşturmuş ve tam gaz yoluna devam etmektedir.

Piiz ne zaman kuruldu?

Müzik dünyasına çeşitli barlarda gösterdiği performanslar ile atılan Piiz; 2003 yılında Eskişehir’de kurulmuştur. Grubun kurucu kadrosu şu şekildedir:

-Erhan (Elekrtogitar-Vokal)

-Volkan (Elektrogitar)

-Ahmet (Bas Gitar)

-Onur (Davul)

Müzik kariyerine bu kadroyla başlayan Piiz 2004 yılında yoğunluk kazanmak üzere Eskişehir’de sayısız bar, konser ve canlı performans ile daha çok yerel çapta faaliyet göstermiş ve bu esnada geçirdiği bazı kadro değişiklikleri ile kendi tarzını ve ruhunu yavaş yavaş oturtmaya başlamıştır.

Piiz albümleri

Kuruluş aşamasını tamamladıktan sonra 2010 yılında “Kardem” isimli albümüyle kariyerine yeni bir boyut kazandıran Piiz; bunun yanı sıra birçok cover, demo ve sayısız canlı performans başarısı ile dikkat çekmiştir. Son durumda Piiz; Ankara MK stüdyosunda toplam 19 şarkı kaydetmiş; 15’in üzerine beste ve Cover meydana getirmiştir.

Düzenlediği sayısız canlı performansın bir getirisi olarak da; Yeditepe Üniversitesi Müzik Kulübü’nün düzenlediği Pure Challenge adlı cover yarışmasında 1.liği elde etmiştir.

Piiz Grubu’nun bir duvar kağıdı

2015 yılına geldiğimizde Piiz’in kadrosu şu şekildedir:

-Emir Yaşar (Vokal)

-Mehmet Dudarık (Davul)

-Muzaffer Doğan (Klavye-Piyano)

-Doğa Usta (Gitar-Geri Vokal)

-Ahmet Çilingir (Bas)


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*