Pegasus Hava Yolları’nı Kim Kurdu?

Şevket Sabancı ve ailesine ait olarak bilinen Esas Holding tarafından satın alınmış ve 2005 yılının Kasım ayında ilk iç hatlar uçuşunu gerçekleştirmiş olan Pegasus Hava Yolları, Aer Lingus, Net Holding ve Silkar Yatırım’ın girişimleriyle  1990 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

“Uçmanın kolay yolu” adlı sloganları ile her türlü gelir seviyesindeki insanlara hizmet vermeyi amaçlayan Pegasus uyguladıkları “düşük maliyetli hava yolu” politikasıyla kaliteli hava yolları arasında yerini almıştır. Avrupa, Kafkaslar Orta Doğu ve Rusya gibi geniş coğrafyalara açılan Pegasus, 30 ülkede 72 noktaya tarifeli seferler gerçekleştirmiştir.

2012’de Official Airline Guide (OAG) raporunda koltuk sayıları göze alınarak yapılan sıralamada Avrupa’nın en büyük 25 hava yolu arasında “Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havayolu” olmaya hak kazanmıştır. 2013 yılıyla birlikte 44 tanesi yeni nesil Boeing 737-800 NG ve 1 adet B737-400’den oluşan, yaş ortalaması 3.62 olan toplam 45 uçaklık filosuyla insanlara hizmet vermeye hız kesmeden devam etmektedir. Ayrıca 1 Nisan 2010 tarihi itibariyle kargo hizmeti vermeye başlayan Pegasus, Kargo IATA ve CASS üyesidir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


7 Comments

 1. Merhaba..
  Pegasus Havayollarinin sahibi kim.. kendisine mektup yazacagim .. magdur edildim.. sirket calisanlari yaptiklari hatayi bana yuklemeye calisiyorlar.. Sahit oldugu halde..
  Lutfen yardimci olurmusunuz
  Saygilar..

 2. İyi günler ben diyarbakırdan yazıyorum oğlum kubrısta okuyor ben sık sık gidiyorum kıbrısa merak ettiğim diyarbakır kubrıs seferlerini neden iptal ettiniz şahit olduğum seferlerde ful doluydu diyarbakır toplanma noktası batman mardin siirt hepsi diyarbakırdan uçuyordu bunca insanlar mağdur oldu neden kaldırıldı bilgi verirmisiniz

 3. 29 ocak tarihinde saat 13:05 adana için almış olduğumuz uçak biletine 12:25 te bilet almak için gittiğimizde gişede uçakta yer kalmadığını biletinizin iptal olduğunu ilettiker. eşim ve 06 aylık çocuğum olduğunu gerekirse valiz olmadan onların binmesini rica etsemde uçuş saati dolmamasına rağmen ödemesini yaptığım uçuş için kabul edilmedik… en yakın 22:30 uçuş saatine uçuş olduğunu bebekli olmamız bir etken olmadığını ve yeniden alacağım biletin en üst TL den mecburiyet doğruştusunda satışyapıldı. telekkürler beni dolandırfığınız için, teşekkürler 06 aylık çocuğumu acımadan beklettiğiniz için, teşekkürler benim biletimi benle beraber başkasınada sattığınız için. benden aldığınız mükkerrer bilet sizin için bir gelir kaynağı olabilir fakat marka değerinize yakıştımı onu sorgulayın lütfen

 4. Sivas-İzmir direk uçuşlarını iptal ettiniz. Oysa uçaklar doluyordu, yer bulunmuyordu. 50 bin nüfuslu üniversitesi olan bir şehrin İzmir yolcularını İstanbul aktarmalı seferlere mecbur bıraktınız. Sabiha Gökçen akt bilet fiyatları en düşük 535 TL’den başlıyor 700 TL’ye kadar çıkabiliyor.
  Yerli ve milli Sabancı hold, bu politikanızı anlayamadım, açıklar mısınız?

 5. ben.bu.pegasus firma şikayet ciyim.27.80.50.bilet aldim.havalimani.7 50 giriş yaptim bilet.sıraya girdim.gisedeki.personel işlemler yapnadi.ve.yetmemiş gibi beni.tetik.etier.bana.dediler.180. tl benden.fark.aldilar.okadar beni.mağdur etilerki.beni.carsizi.biraktilar simdi.o iki.personel şikayetçi m.gerekirse.sayin.cumurbaşkanina. ve.cikacam.zaten adliye.şikayet etim.olmazsa insan.hsklar.bölümüne çıkacağım 240.lt.yani.biletkesmistim.bana.tam
  700.tl maliyeti oldu pekii bu.adalet mı bu.fimani.ne.yetkilileri beli.nede.yoneticisi. ben.şikayet ciyim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*