Bild Gazetesi’ni kim kurdu?-Almanya’nın en çok okunan gazetesi

Twitch kimindir?-Oyun oynarak para kazandıran Twitch’i kim kurdu?

ARD’nin sahibi kim?-Almanya’nın ilk kamu kanalının kurucusu

ZDF’nin sahibi kim?-Tüm Almanya’nın en çok izlenen bu TV kanalını kim kurdu?

Pegasus Hava Yolları’nı Kim Kurdu?

Özel Şirketler, Ulaşım 15 Ekim 2014

Şevket Sabancı ve ailesine ait olarak bilinen Esas Holding tarafından satın alınmış ve 2005 yılının Kasım ayında ilk iç hatlar uçuşunu gerçekleştirmiş olan Pegasus Hava Yolları, Aer Lingus, Net Holding ve Silkar Yatırım’ın girişimleriyle  1990 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

“Uçmanın kolay yolu” adlı sloganları ile her türlü gelir seviyesindeki insanlara hizmet vermeyi amaçlayan Pegasus uyguladıkları “düşük maliyetli hava yolu” politikasıyla kaliteli hava yolları arasında yerini almıştır. Avrupa, Kafkaslar Orta Doğu ve Rusya gibi geniş coğrafyalara açılan Pegasus, 30 ülkede 72 noktaya tarifeli seferler gerçekleştirmiştir.

2012’de Official Airline Guide (OAG) raporunda koltuk sayıları göze alınarak yapılan sıralamada Avrupa’nın en büyük 25 hava yolu arasında “Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havayolu” olmaya hak kazanmıştır. 2013 yılıyla birlikte 44 tanesi yeni nesil Boeing 737-800 NG ve 1 adet B737-400’den oluşan, yaş ortalaması 3.62 olan toplam 45 uçaklık filosuyla insanlara hizmet vermeye hız kesmeden devam etmektedir. Ayrıca 1 Nisan 2010 tarihi itibariyle kargo hizmeti vermeye başlayan Pegasus, Kargo IATA ve CASS üyesidir.
hangi-is-adami-hangi-okul-mezunu--milyarder-zengin-1239126

Yorumlar

Yazıya 6 yorum yapılmış.

Fahrettin Özcan 13 Kasım 2018

Merhaba..
Pegasus Havayollarinin sahibi kim.. kendisine mektup yazacagim .. magdur edildim.. sirket calisanlari yaptiklari hatayi bana yuklemeye calisiyorlar.. Sahit oldugu halde..
Lutfen yardimci olurmusunuz
Saygilar..

Azize Öner 27 Kasım 2018

İyi günler ben diyarbakırdan yazıyorum oğlum kubrısta okuyor ben sık sık gidiyorum kıbrısa merak ettiğim diyarbakır kubrıs seferlerini neden iptal ettiniz şahit olduğum seferlerde ful doluydu diyarbakır toplanma noktası batman mardin siirt hepsi diyarbakırdan uçuyordu bunca insanlar mağdur oldu neden kaldırıldı bilgi verirmisiniz

Mehmet 29 Aralık 2018

Yunan miteolojisine ayit olan pegasus la uçmak beni ürkütüyor dogrusu

Adem çinkılıç 11 Ocak 2019

Selam ücretler gidiş dönüş ücretleri daha uygun olsa ne kadar iyi olur

fatih dernek 29 Ocak 2019

29 ocak tarihinde saat 13:05 adana için almış olduğumuz uçak biletine 12:25 te bilet almak için gittiğimizde gişede uçakta yer kalmadığını biletinizin iptal olduğunu ilettiker. eşim ve 06 aylık çocuğum olduğunu gerekirse valiz olmadan onların binmesini rica etsemde uçuş saati dolmamasına rağmen ödemesini yaptığım uçuş için kabul edilmedik… en yakın 22:30 uçuş saatine uçuş olduğunu bebekli olmamız bir etken olmadığını ve yeniden alacağım biletin en üst TL den mecburiyet doğruştusunda satışyapıldı. telekkürler beni dolandırfığınız için, teşekkürler 06 aylık çocuğumu acımadan beklettiğiniz için, teşekkürler benim biletimi benle beraber başkasınada sattığınız için. benden aldığınız mükkerrer bilet sizin için bir gelir kaynağı olabilir fakat marka değerinize yakıştımı onu sorgulayın lütfen

suna karaküçük 13 Şubat 2019

Sivas-İzmir direk uçuşlarını iptal ettiniz. Oysa uçaklar doluyordu, yer bulunmuyordu. 50 bin nüfuslu üniversitesi olan bir şehrin İzmir yolcularını İstanbul aktarmalı seferlere mecbur bıraktınız. Sabiha Gökçen akt bilet fiyatları en düşük 535 TL’den başlıyor 700 TL’ye kadar çıkabiliyor.
Yerli ve milli Sabancı hold, bu politikanızı anlayamadım, açıklar mısınız?