Peekay’in yapımcısı kimdir?-Tanrıyı arayan uzaylı

Her bir filmiyle eğitim sistemini, gelenekleri, batıl inançları adeta bombalayan Aamir Khan; 3 İdiots filminden hiç de aşağı kalır yanı olmayan Pee Kay yapımıyla hem düşündürüp, hem de kahkahalara boğulmanıza sebep olacak bir senaryoyla karşınızda.

2014 yapımı yeni bir sinema olan Pee Kay’de dünyaya ziyarete geldikten sonra gemisiyle bağlantısını kaybeden bir uzaylının başından geçenler anlatılmaktadır.

Kendisine herkesin Pee Kay (Pi Key) demesi yüzünden ismi de böyle yerleşen bu arkadaş; bizdeki gelenek-göreneklerin çoğunun olmadığı; birçok prosedürün anlamsız sayıldığı ve hatta bilinmediği, farklı mı farklı, rüya gibi bir uygarlıktan gelmektedir.

Gemisiyle tekrar bağlantı kuruncaya kadar dünyadaki yaşama alışmak zorunda olan Pee Kay; kısa sürede insanların dilini, giyim kuşamını, toplumsal kurallarını, vs. günlük alışkanlıklarını öğrenerek hayata adapte olmaya başlar. Tabii bir de gemisiyle tekrar bağlantı kurmakta ona yardım etmesi için tüm enerjisiyle tanrıyı aramaktadır. Neden mi? Filmi izleyin en iyisi..

Pee Kay bu amacı için etrafta dolanıp dururken, günlerden bir gün Hindistan’da gazetecilik yapan Jaggu ile tanışır ve bu hikayesi tüm ülkenin gündemi haline gelir.

Pee Kay senaristi

Yönetmenliğini Rajkumar Hirani’nin yaptığı filmin yapımcılığını Vidhu Vinad Chapra ve yine Rajkumar Hirani üstlenirken; Pee Kay’in senaristi olarak yine Rajkumar Hirani ve Abhijat Jashi görev almıştır.

Rajkumar HİRANİ

Pee Kay rolünü Aamir Khan canlandırırken, Jaggu rolünde ise Anushka Sharma bulunmaktadır.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*