Almanya Sosyal Demokrat Partisi’ni kim kurdu?-Almanya’nın en eski siyasi partisi

Alman Hristiyan Demokrat Partisi’nin kurucusu kim?-Christlich Demokratische Union Deutschlands

Bitcoin’i kim kurdu?-Uzay çağının tartışmasız para birimini kim icat etti?

Schalke 04’ün kurucusu kim?-Dünyanın en büyüklerinden olup da şampiyon olamayan takım…

Onur Air’i Kim Kurdu?

Özel Şirketler, Ulaşım 15 Ekim 2014

Onur Air Taşımacılık Anonim Şirketi, 1992 yılında Cankut Bagana tarafından kurulmuştur. Yaklaşık olarak 20’nin üzerindeki filosu ve 6500’ü aşan koltuk kapasitesi ile Türkiye’deki sayılı havayolu şirketinin arasına giren Onur Air, iç hatlarda geniş bir müşteri kitlesine sahiptir.

İlk uçuş tarihi 14 Mayıs 1992 olan Onur Air, bu uçuşunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ercan Havalimanı’na iniştir. Sloganı ‘’Uç Türkiye Uç’’ olan Onur Air’in 86 farklı uçuş noktası bulunmaktadır.

EN9110:2005 Kalite ve Standardizasyon Belgesi ile Türkiye’de başarılar elde eden Onur Air’in diğer havayolu şirketlerinden farkı uygun fiyata uçuş bütçesinin zenginliğinden kaynaklanmaktadır. Tur 2009 yarışmasındaki birinciliğiyle de adından sıklıkla söz ettiren Onur Air’in ilk iki hubı Antalya Havalimanı ve Atatürk Havalimanı’dır.

2013 yılında 250 milyon dolara satılan Onur Air, Kudret Tuncel ve Mehmi Shams’ın %51 ve %49 şeklinde paylaştırılmıştır. İlk seferinde kullandığı Airbus tipi A320 uçağı kiralama sonucu gerçekleştiren Onur Air, İran, Azerbaycan, KKTC, Norveç, Danimarka, Ukrayna gibi ülkelere de yolcu taşımacılığı yapmaktadır.
41247

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.