Odeabank’ın kurucusu kim?-Türk bankacılığının yeni yıldızı

Türkiye’nin en büyük bankaları sıralamasında 10-15 arasında yer almayı başarmış bir finans kuruluşu olan Odeabank; çizdiği bu profaille türkiye’de uzun yıllardır faaliyet gösteriyormuş gibi bir izlenim yaratsa da aslında Türkiye bankacılık sektöründe bebek denebilecek yaştadır. Bu “bebek” sıfatını olumsuz anlamda kullanmıyoruz tabii.. Bankacılığın gelecek vaat eden yıldızı anlamında kullanıyoruz.

Kurulduktan sonra çok kısa bir süre içerisinde iddialı bir konum edinen ve 50 yıldan bile eski bankalarla rekabet edecek konuma gelen bu Odeabank neyin nesidir? Kimlerdendir? Kimlerin desteğiyle kurulmuştur? İşte yanıtları:

Odeabank kimin?

İlk önce piyasaya giriş şeklini belirtecek olursak Odeabank; sıfırdan yapılmış bir girişim değil; büyük çaplı bir iştirakin ürünüdür. Yani bir anda sağladığı büyümede arkasının böyle sağlam olması etkili olsa da; hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetiyle kensini ıspatladığı muhakkaktır.

O zaman arkasında kimlerin olduğunu da söyleyelim: Odeabank; 2012 yılında, Bank Audi Sal tarafından kurulmuştur.

Bank Audi Sal; yurt dışında faaliyet gösteren büyük bankacılık tekellerinden biridir. Türkiye’ye de kendi ismi yerine Odeabank diye bir marka yaratarak girmeyi tercih etmiştir.

Bankanın ne kadar genç olduğuna bakın: 2016 yılında olmamız dolayısıyla Odeabank; Türkiye’deki siftahını da Maslak şubesiyle yapmıştır. Tabii bunun peşi sıra yeni şubeler açılmış, banka yönetimi hizmetlerini daha çok insana ulaştırmayı başarmıştır. Odeabank’ın şu anda toplam 54 şubesi mevcuttur.

Odeabank kimin?

Az önce belirttiğimiz gibi Bank Audi Sal’ın mülkiyetinde bulunan Odeabank’ın genel müdürü ise Hüseyin Özkaya’dır.

“Herkesin değil, sizin bankanız” sloganıyla kurulan ve 1300’ü aşkın personeli bulunan banka; önümüzdeki 10-20 yıl içinde Türkiye’nin önemli finans güçlerinden olacak gibi gözükmektedir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*