Nişantaşı Üniversitesi kimlerin?

Nişantaşı Üniversitesi, gerek verdiği burslarla olsun, gerek yaptığı tanıtımlar ve yakaladığı başarılarla olsun, son yılların adından en sık söz ettiren üniversitelerinden bir tanesi… Bir vakıf üniversitesi olarak kurulan Nişantaşı Üniversitesi, Türkçe ve İngilizce eğitim veriyor.

Üniversite İstanbul Bayrampaşa’da yer alıyor. 2012-2013 öğretim yılında eğitime başlayan üniversitenin halihazırda rektörlüğünü Prof. Dr. Kerem Alkin yapıyor. Nişantaşı’nda ve Kağıthane’de de kampüsleri bulunan üniversite, akademik açıdan doyurucu genişliğe sahip… Peki gelelim kilit noktaya, Nişantaşı Üniversitesi kimin?

Nişantaşı Üniversitesi’nin Sahibi Kim?

Nişantaşı üniversitesi, bir vakıf üniversitesi olduğu için, bu üniversitenin sahibi bizi meraklandırıyor olabilir. Elbette ki tahmin ettiğiniz gibi Nişantaşı Üniversitesi’nin temelleri maddi açıdan ciddi konumların sahibi olan insanlara dayanıyor. Nişantaşı Eğitim Kültür Vakfı tarafından yaptırılan üniversitenin ön plana çıkması, bu vakfın başkanını merak etmemize neden oluyor. Nişantaşı Eğitim Kültür Vakfı’nın mütevelli heyeti başkanı, Levent Uysal… Dolayısıyla Nişantaşı Üniversitesi’nin sahibi olan Nişantaşı Eğitim Kültür Vakfı’nı idare eden kişi, Levent Uysal

Nişantaşı Üniversitesi’nin Kurucusu Kim?

Levent Uysal, önce ilgili vakfı, sonra da üniversiteyi kurmuştur. Nişantaşı Üniversitesi’nin kurucusu Levent Uysal’dır. Üniversitenin birçok tanıtım afişinde rol oynayan Levent Uysal, tanınan bir yüzdür. Üniversitenin reklam olarak bastırdığı afişlerde ön plana çıkar. Duraklarda, metrolarda, otobüslerde… Kısacası Nişantaşı Üniversitesi’nin nerede reklamı varsa orada Levent Uysal’ı görmek mümkündür. Uysal’ı tercih dönemlerinde farklı kanallarda Nişantaşı Üniversitesi’ni anlatırken de kolaylıkla görebilirsiniz. Levent Uysal’ın internet sitesinde, detaylı bir özgeçmiş yer almamaktadır. Dolayısıyla hayatı çok iyi bilinmemektedir.

Nişantaşı Üniversitesi’ni Kim Kurdu?

Çukurova Üniversitesi’nin kurucularından Doç. Dr. Cevdet Uysal’ın oğlu olan Levent Uysal, Nişantaşı Üniversitesi’nin kurucusudur.

Levent Uysal

Üniversitenin kurucusu ve yöneticisi pozisyonlarının sahibi olan Levent Uysal, Nişantaşı Üniversitesi’nin tanıtımı konusunda çok büyük bütçeler harcamıştır. Ayrıca söz konusu üniversite, her öğrencisine burs veren bir üniversite olarak bilinir. Bir vakıf üniversitesi olmasına karşın üniversite burslu okuyan kişilerin sayısı, paralı okuyan kişilerin sayısından çok daha yüksektir. Üniversitenin toplamda üç ayrı kampüsü bulunmaktadır. Merkez kampüsün yerleşkesi Bayrampaşa’dadır. Üniversitenin akademik bakımdan doyurucu olduğunu söylemiştik. Üniversitede, bankacılıktan ekonomiye, ekonomiden sivil hava ulaştırma işletmeciliğine, oradan sosyoloji ve sosyal hizmet gibi bölümlere bütün önemli bölümler bulunmaktadır. Ayrıca yeni medya, yönetim bilişim sistemleri gibi global dünyada önemi tartışılmayacak modern bölümler de Nişantaşı Üniversitesi’nde bulunmaktadır.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*