Nezih Kitabevi’nin kurucusu kim?

1970 yılından bu yana kitap, kırtasiye ve oyuncak alanında hizmet veren Nezih kitapevi, kaliteli bir mağaza ortamında en iyi hizmeti vermeyi amaçlayan öncü bir kuruluştur. 1970 yılından önce 1907 yılında İskele Kitapevi ismi ile piyasaya girmiştir.

1970 yılında isim değişikliğine giderek o günden bugüne Nezih Kitapevi olarak anılmıştır. İlk açıldığı yıllarda 1 mağazası bulunurken bugünlerde farklı illerde toplam 15 mağazası bulunmaktadır. Nezih Kitapevi Mağazaları, sadece kitap değil, oyuncak ve kırtasiye alanında, ev, yaşam ürünleri ve elektronik ürünler de bulundurmaktadır.

Nezih’in Kurucuları Kim, Bugün Kimlerin?

Temelleri 1907 yılında İskele Kitapevi ile atılmış olan, 1970 yılında isim değişikliği yapan Nezih Kitapevi, giderek büyüyerek Türkiye genelinde hizmet veren bir firma haline gelmiştir. İlk başlarda Şaşmazbakkal ilçesinde 1 dükkan ile kitap, kırtasiye, oyuncak sektörüne giriş yapan Nezih Kitapevi, bugün farklı illerde 15 şube olarak hizmet vermektedir.

Kırtasiye sektörünün tanınan isimleri arasında yer alan, Muharrem Enver Karvar, Numan Lir tarafından İskele Kitapevi’nin satın alınıp Nezih Kitapevi adı ile hizmet vermeye devam etmiştir.

2010 yılında İngiliz Ashmore Group tarafından satın alınan Nezih Kitapevi, 17 Aralık olayları bahane edilerek, Ashmore Group elinden çıkarılmıştır. İlk başta kapatmayı düşünen grup, Muharrem Enver Karvar’ın Nezih Kitapevi’ne sahip çıkması ile satışı tekrar Muharrem Enver Karvar, almıştır.

Nezih Kitapevi’nin Sahipleri Kim?

107 yıllık köklü bir firma olan Nezih Kitapevi, gün geçtikçe büyümektedir. Sadece Türkiye genelinde bulunan şubeleri ile değil, internet resmi web sayfası ile de müşterilerine ulaşmaktadır. İlk çıktığı yıllarda yoğunlukla kırtasiye ve kitap üzerinde ürün bulunduran köklü firma, bugünlerde ev, yaşam ürünleri, elektronik ürünlerin satışını da yapmaktadır.

2010 yılında İngiliz Ashmore Group satın almış fakat 17 Aralık olayları bahane edilerek, grup Nezih Kitapevi’ni kapatmayı düşünmüştür. Nezih Kitapevi’nin ilk sahipleri olan ve kırtasiye sektöründe öncü bir isim olan Muharrem Enver Karvar Nezih Kitapevi’nin kapanmasına izin vermemiş, İngiliz Ashmore Group’tan Nezih Kitapevi’ni tekrar satın alarak sahip çıkmıştır. O günden bugüne firma, büyüyerek kitap, kırtasiye sektöründe varlığını sürdürmektedir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


2 Comments

 1. Birincisi yaziyi yazarken sallamayin..adam gibi işinizi yapın ,yalan yanlış şeyler yazmayın ,şerefli olun
  (Martin eden )her kimse .sahtekar biri çünkü yazdıkları eksik ..yanlış ve bana göre hakarettir
  Bu yazdıklarımızı düzeltin..bilmiyorsanız ben yazarım
  (Ben bu şirkette 30 sene çalıştım )

 2. Merhabalar Halis Bey;
  Kimkurdu sitesinde çeşitli ortamlardan ve kişilerden alınan bilgiler, edinilen hatıratlar, vs. kaynaklar neticesinde bu yazılar yayınlanmaktadır. Yazarlarımızın hazırladıkları bu yazılarda herhangi bir “sallama, işini adam gibi yapmama, yalan yanlış şeyleri bilerek yazma” gibi bir şey söz konusu değildir. Ayrıca; görüşmek istiyorsanız sizinle her türlü görüşebiliriz. Kendimizi yüz yüze ifade edebilecek durumdayız, herhangi bir sahtekarlığımız mevcut değil. Bu yüzden; eğer ki haklıysanız yazıyı yanlış yazdıysak bile bize bilip bilmeden şeref yoksunu diye laf attığınız için ilk önce sizin terbiyenizi takınmanız gerekir. Sanal ortam diye insanlara yüz yüzeyken söyleyemeyeceğiniz şeyleri söylemenize gerek yok. YAZIDA HATA GÖRDÜNÜZ DİYE BİR İNSANI ŞEREFSİZLİKLE VE SAHTEKARLIKLA SUÇLAMAK NEDİR BANA BUNUN İZAHINI YAPABİLİR MİSİNİZ?

  Ayrıca; eğer ki yazıda eksik bilgiler olduğunu ve doğrusunu sizin bildiğinizi söylüyorsanız, buyrun. Olay aslında şöyle değildir böyledir diye istediğiniz gibi yazabilirsiniz. Biz de onayladıktan sonra size geri dönüş yapmakla brilikte herkese açık olan yazıyı güncelleriz. Bu kadar, bu bildirimi yapmanız yeterliydi ve bizden sadece son paragraftaki cevabı alacaktınız….

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*