New York Knicks’in sahibi kim?-NBA’in en eski takımlarından

Genelde “New York” takısı olmadan sadece “Knicks” ismiyle bilinen bu köklü NBA ekibi; tarihi Amerikan Basketbol Ligi’nin başladığı zamanlara kadar giden, aradan geçen yıllar boyunca birçok oyuncuyu, koçu ve başkanı kadrosunda bulundurmuş adeta canlı tarih niteliğinde bir kulüptür.

New York Knicks’i kim kurdu?

Adından da tahmin edileceği gibi takım New York’ta kurulmuştur. Bu konuda asıl dikkat edilmesi gereken husus ise; o zamanlar New York’ta hokey sporunun daha popüler olmasıdır. Böyle bir ortamda son derece cesaretli bir davranış sergileyen iki girişimci; ortak çalışmalara başlayarak NBA’den önceki Amerikan Basketbol Ligi olan BAA organizasyonuyla beraber bir New York takımı da meydana getirmişler ve New York Knicks’in temellerini atmışlardır.

Kuruluş senesi ise tam 60 yıl öncesine kadar gitmektedir. Yani New York Knicks elibi 1946 yılında kurulmuştur.

New York Knicks kimin?

1970 ve 1973 olmak üzere 2 adet NBA şampiyonluğu bulunan ve 8 konferans şampiyonluğu elde eden Knicks ekibi; Doğu Konferansı’nın Atlantik Grubu’nda mücadele vermektedir. Evindeki maçları Madison Square Garden’da oynayan New York Knicks kulübünün sahibi de The Madison Square Garden Company’dir. Şirketin başındaki isim ise James L.Dolan’dır.

Kulüp ev maçlarını beyaz zeminde kırmızı-mavi çizgili formalarla; deplasman maçlarını ise mavi zemindeki kırmızı çizgili formalarla oynamaktadır.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*