New Balance kimin malı?

New Balance, Amerika’da, Boston’da kurulmuş bir Amerikan malıdır… Firma ilk olarak ayak tabanlığı şirketi olarak 1906 yılında kurulmuştu. Sonraki yıllarda spor endüstrisinin önemli isimlerinden bir tanesi olan New Balance, ürettiği spor ayakkabılarıyla dikkat çekmeye başladı. New Balance şirketi bugün dünyanın önde gelen spor ayakkabısı üreticisi konumundadır.

New Balance’nin Sahibi Kim?

Şirketin şuan sahibi, 2010 yılında bütün hisseleri satın alan Jim Davis isimli işadamıdır.

Jim Davis

2010 yılında gerçekleşen bu büyük hacimli satış işleminden sonra New Balance firması dünyada çok daha önemli bir marka haline gelmiştir.

New Balance Nerenin Malı?

“New Balance nerenin malı?” diye çok fazla soru almaktayım. New Balance, Amerikan malı olarak üretimlerini sürdürmektedir. Amerika’nın birçok bölgesinde faaliyet gösteren şirketin bütün dünyada dağıtıcıları vardır. New Balance ürünlerinin Amerika çıkışlı olduğu söylenebilir.

New Balance’yi kim üretiyor?

New Balance ürünlerini, aynı isimli New Balance şirketi üretiyor. Bu şirket, bir asrı geçmiş tarihiyle, dünyanın en önemli spor giyim üreticilerinden bir tanesidir. Özellikle, bilindiği gibi spor ayakkabılarındaki başarısı nedeniyle çok önemli bir şirkettir.

New Balance firmasının kurucusu kim?

Bu hikaye, yani şirketin kuruluş hikayesi gerçekten çok ilgi çeken bir hikaye… William J. Riley isimli otuz üç yaşındaki bir garson, ayakta çalışmaktan o kadar şikayetçidir ki bir gün kendisine taban desteği üretmeye karar verir. Riley’in üreteceği bu taban desteği, sadece kendi işini görmeyecek, bütün dünyada adından kısa sürede söz ettirecektir ve Riley, bir ayakkabı ustası olarak tarihe geçecektir. New Balance’ın tarihi işte o günlere dayanmaktadır. New Balance, yalnızca kaliteli üretimleri ile dikkat çeken firmalardan bir tanesi değildir. Bu firma, hem tarihiyle, hem misyonuyla ve hem de dünyadaki geniş dağıtım ağıyla, pahalı fiyatlarına rağmen yüz seneyi aşkın bir süredir sektörün öncü firması olarak iş hayatına tutunabilmeyi başarmıştır. New Balance şirketi, bütün bu başarılarının yanında, her zaman gençlere hitap edebilmiş bir şirkettir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*