Almanya Sosyal Demokrat Partisi’ni kim kurdu?-Almanya’nın en eski siyasi partisi

Alman Hristiyan Demokrat Partisi’nin kurucusu kim?-Christlich Demokratische Union Deutschlands

Bitcoin’i kim kurdu?-Uzay çağının tartışmasız para birimini kim icat etti?

Schalke 04’ün kurucusu kim?-Dünyanın en büyüklerinden olup da şampiyon olamayan takım…

National Geographic’i Kim Kurdu?

National Geographic doğa maceraları için türetilmiş bir akımdır. NG topluluğunun aynı zamanda aylık çıkarılan bir dergisi ve bir televizyon kanalı bulunmaktadır.

1888 yılının 23 Şubat‘ında kurulan topluluk, insanların doğa ve bilime olan ilgisi sayesinde gelişmesini arttırmıştır. İlk başlarda bir grup doğa bilimci tarafından başlatılan topluluk, doğayı ve hayvanları öğrenme ilgisine sahip bütün insanları etkisi altına almıştır.

Dergi olarak National Geographic, diğer doğa dergilerine göre satış rakamlarının yüksek olması ve prestiji sayesinde önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle National Geographic, ekibini ve konularını çok çabuk geliştirmiş ve arttmıştır. Safari biliminden sonra ormanbilimi ve denizbilimine yönelen National Geographic topluluğu, gelen talepler doğrultusunda her türlü alanda başarı sağlamaktadır. Bu yüzden doğa bilimine önem verenler daha çok National Geographic dergisini tercih etmektedirler.

Kurucuları arasında Adolphus Washington Greely, Almon Harris Thompson, Arthur Powell Davis, Charles J. Bell gibi önemli kaşif ve coğrafyacılar bulunan topluluk, 8.5 milyon üyeye sahiptir.

Kim Kurdu: Adolphus Washington Greely

afgan-kizi

National Geographic kapağında bir Afgan kızı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.