N11’i kim kurdu?

N11, sanal bir alışveriş merkezi olarak yakın zaman önce hayatımıza girdi. Şirketin bir anda yükselmesi ve bugün Türkiye’de hemen herkese hitap edebiliyor olması, şirketin kurucu ismini merak etmemize neden oluyor. N11, Doğuş Planet’e ait olan açık pazar platformu… Bu platformda işletmeler ürünlerini sergileyebiliyor. Doğuş Planet’e gelecek olursak, bu şirket, Doğuş Grubu ile Güney Koreli bir grubun, SK Group’un ortak imzasını taşıyor. Haziran 2012’de kurulan şirketin ilk projesi ve aynı zamanda yatırımı olan N11, kısa sürede ünlendi ve çok iyi seviyelere geldi.

N11 bugünlerde İstanbl Teknik Üniversitesi’nde bulunan Teknokent’te araştırma ve geliştirme faaliyetlerini sürdürmektedir. Tüketicinin e ticarete yönelik algısını değiştirmek üzere çeşitli araştırmalar yapan şirket, 2014’ün ilk yarısında yirmi bir bin kayıtlı mağazaya ulaşmıştı. Yine bu tarihte sitede sayısı yirmi beş milyona varan ürün sergileniyordu. Dört milyona yakın üye ve iki yüz milyon ziyaret sayısı da yine sitenin bu tarihte ulaştığı verilerdir.

N11’in Sahibi Kim?

N11’in resmi sahibi Doğuş Planet’tir. N11 üzerindeki bütün haklar Doğuş Planet isimli şirkete aittir. Bu şirketin hangi amaçlarla, hangi grup tarafından kurulduğunu az evvel belirtmiştik. Özel bir proje olan N11, kısa sürede internet sektörünün en önemli hacimlere sahip e ticaret yapısı olarak gündeme oturdu. Çünkü bu açık pazarda, binlerce kurum çok ciddi bir rekabet içerisinde ürünlerini müşterilerine ulaştırmaya çalışıyor.

N11’i Kim Kurdu?

N11’i kuran, Türkiye’de yaptığı faaliyetler ile yakından tanınan Doğuş Grubu’dur. Doğuş Grubu, Türkiye’de birçok alanda faaliyet gösteren, büyük bir gruptur. Grubun faaliyet gösterdiği alanlar içerisinde finans, otomotiv, inşaat, medya, turizm, gayrimenkul, enerji, yeme içme gibi sektörler bulunmaktadır. Doğuş Planet ile şirket ilk defa e ticaret dünyasına girmiştir ve çok büyük bir başarı yakalamıştır. N11, Doğuş Planet’e aittir.

N11 Sitesi Kimin?

Site bütün haklarıyla birlikte Doğuş Planet’e ait… Doğuş Planet’in sitesi olan N11, bu şirket satışa çıkarmadığı takdirde her zaman Doğuş Planet’in olacak.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


22 Comments

 1. 24.01.2016 tarıhınde kredı kartı ıle satın aldığım ürünüm 10.02.2016 oldu hala gönderılmedı.gerekçelı sebep yok.bugün kargo,yarın kargo,yetkılılere ılettık gıbı vs.mazeretlerle devamlı oyalama taktığı.peşın parasını ödedığım satışta ürünün 24 saatde teslım sözü,17 gün oldu.hala net bır cevap yok.bünyenızde olmayan hayalı ürünlerı teşhır ederek,mıllete satış yapıp paralarını kullanmanın adı resmen dolandırıcılığa gırmezmı.bırde koca doğğuş grupa yakışmadı.yarın son gün.ürünüm gelmezse gereklı mercılere başvuracağım,dolandırıcılıktanda savcılığa suç duyurusunda bulunacağımı belırtır,tüm sosyal ,görsel ve yazılı basındada deşıfre edeceğımden kuşkunuz olmasın.

 2. tesadüfen nette bir ürün ve fiyatı ne kadar acaba diye ararken bu siteyi keşfettim.. bugüne kadar 15-20 ürün siparişi verdim.. hepsi de neredeyse %99 denecek kadar sitede tarif edildiği gibi geldi.. 15-20 satışın içerisinde 1 kere eksik bir şey unutulmuştu onu da sonradan yazınca gönderdiler sorunsuz.. doğuş grubu aracılık ediyor firmalara.. piyasada her zaman halihazır bulamayacağımız ürünleri, tüketiciye çeşitli fiyatlar ile, seçim şansı vererek, resmi ile bilgileri ile sunması çok güzel bir hizmet. ben genel anlamda çok memnun kaldım herkese tavsiye ederim.. ödeme de güven duyulmuyorsa şayet, güvenli -secure sistem-yöntem seçilirse, korkacak hiç bir şey yok ! firmaların stoklarda kalan ürünlerini elde tutmak yerine buraya indirimli olarak koyması ve tüketicilerin de daha ekonomik şekilde bu siteden ulaşabilmesi çok güzel. firmaların ticarette etik olabilme seviyesi bu sitede devamlı kontrol edildiği sürece bu ticaret her 3 kesim için 1-müşteri 2- tedarik eden firma 3-aracı doğuş grubu için çok güzel bir ortaklık ilişkisi olsa gerek.. iyi çalışmalar bu şekilde devam etmenizi ümit ederim. alışverişe devam..

 3. Ben de bir hafta içerisinde 1 adet cep telefonu, 1 adet USB çoklayısı, 1 adet mikser siparişi verdim. Çok şükür telefonu göremeden iptal etmek zorunda kaldım. Ha bugün ha yarın derken sürekli oyalayıp durdular. Siparişi iptal ettim. USB çoklayıcı kutusu açık geldi ve çalışmıyordu iade ettim. Mikser geldi. Kullanılmıştı daha önce. Ayrıca mikser başlıkları bilyaları dökülmüş teker gibi şakır şukur ediyor. Kısmetse onu da iade edeceğim. Şimdi hiçkimse bana N11’i övmesin. Ne kadar düzenbaz satıcılar varsa toplanmışlar. En azından benim alışveriş yaptıklarım öyle. Ayrıca N11 müşteri hizmetlerini aradım ve konuşmadan dinleyin dedim. Ve şöyle dedim:”Siz bu çakallarla yola devam ettiğiniz sürece bir arpa boyu yol alamazsınız ve hiçbir zamanda bir hepsiburada olamazsınız”. Telefonu kapattım. Telefonu siparişini verdim aynı gün kargoya verildi. Şunu da söyleyim benim hepsiburada ile bir ilişkim yok sadece en bilindik markalardan biri diye örnek verdim. Benim yaşadıklarım bunlar. Aynısını test etmek isteyen varsa buyursun test etsin. Sonrada gelsin burda derdini yazsın.

 4. Bu firmalar maalesef halkımızı süslü ve tılsımlı reklamlarla aldatarak (ben aldandığım için bu şekilde yazıyorum) Milyarlar kazanıyorlar! Parasını verip ürün aldım fakat yaşadıklarım gerçekten çok anormal! Siz hiç N11 in müşteri hizmetlerinden sorumlu müdürünün kim olduğunu bulabilir misiniz? ASLA! ULAŞAMAZSINIZ! Derdinizi adeta canlı robot gibi konuşan çağrı merkezlerinden başka kimseye anlatamasınız! bu çağrı merkezlerinin amacı çözüm üretmek değil sizi SİNDİRMEK! Devletimiz bu konuda halkını maalesef yalnız bırakıyor. Büyük firmalar halkımızı adeta sömürüyor ve aldatıyorlar. Bu konuda somut delillere dayalı o kadar çok şey yaşadım ve gördüm ki! Devlet halkına sahip çıkıp korumuyor! Bu sorumsuz ve aldatmaya dayalı ticari ahlakı Allah’a havale ediyorum! Unutmayın ki ”Allah, Devletten büyüktür ve şikayet yerini de bulur karşılığını da”

 5. 59tlye hoparlör aldım ardından aynı pos cihazından 3.000 TL tutar çekildi hesabımdan ve hala param ödenmesini bekliyorum oyalıyor sürekli yalan dolan tavsiye etmem

 6. doğuş palmet eletronik.43412511..sifre
  211tl halk bankası ödem yaptı .siz!
  mesajı aldım.ürunu kime göndermeyi. duşnuyorsunz.
  .ahmet kilinc balıkesir gönen.05418187732.cok.zor kazniyorum.11.com
  .

 7. Doğuş gurubunu severim ama bu n11 varya tüketti koca gurubu 22/11/2017 de parasını ödeyip satın aldığım ürün bu gün itibariyle hala ortada yok , kimse nerede olduğunu bilmiyor sadece yolda diyorlar resmen skandal oğlu skandal 43 gün oldu insaf … buradan iyi dilekleri mi yazmak isterdim ama üzgünüm tükettiniz …

 8. 18.aralık 2017 de kuaför koltuğu aldım koltuk yamuk geldi değişim talep ettik tekrar geldi bu sefer koltuk yırtık ve ayağı kırılmış geldi tutanak tutuldu satıcıya bildirdik iade talep ettik satıcı tamam gönderin dedi gönderdik bu seferde satıcı iade reddi yapmış n11 sorunu daha halletmedi 06.01.2018 hala haber bekliyorum bana bekle diyolar n11 den koltuk izmir surat kargodaymış satıcı hala ürünü almamış paramıda geri vermedi dolandırıcılar

 9. Hiç muşteri temsilcisi ile ugraşıp zaman kaybetmeyiniz.Avukata vekalet verin dekontlari verin.avukat dosya masraflari avukatlik üçreti 3000tl ve yatirdiginız parayı gunluk faiz kurundan dava açıp 100 tl yi 5000tl gibi bir ücreti buluyor ve aliyor.Bu ülkede yasalar var yaptikları yasalarimızda nitelikli dolandiriciliga girmektedir.Bilginize.

 10. n 11 den ben çok memnunum 1 yildan fazladir alisveris yapiyorum.kesinlikle sorun yasamadim cok ilgileneliyorlar.musteriye deger veriyorlAr.herkese tavsiye ederim.internette ayni urunu en uygun fiyatla n 11 de buluyorum.bu.siteni disinda daha uygunnfiyatli baska site yok.ben severek.alisveris yapiyorum. baska hicbir siteden alisveris yapmiyorum.cunku dahabuygunu yok N11 cok yasa

 11. Dolandırıcılar ,40 gün oldu hasarlı gelen bulaşık makinesini hala halledemediler,paramı gasp ettiler çözüm yok.Türkiye ‘de oldukları için istedikleri gibi at koşturuyorlar,mahkemeye versen yıllar sürecek+ masraf .Sabrınız ve bol paranız varsa uğraşın ,yetkili denen dolandırıcılar telefona da çıkmıyor,telefonda süründürme politikası iyi dolap kurmuşlar,çağdaş Tilki Selimler!!!

 12. N11.com dan yaptığım alışverişte paten ayakkabılar özürlü çıktı müşteri hizmetleri ile defalarca görüşmeme rağmen hala değişim için işlem yapmadılar sahtekarlık dizboyu Doğuş Grubu gibi bir firma hiçmi adını lekelemekte korkmuyor N11’i hiçmi denetlemiyor bu kadar lakayt bir satış olabilir mi? Yazıklar olsun.

 13. 26 12 2018 de aldığım bir saat kordonunu çizik geldiği için iade ettim satıcı (MİMOZAAVM) beni arayıp kordon piminin kırık olduğunu söyledi ve isdeyi reddetti. Bunu n11 yetkililerine bildirdim ve kaç gün oldu hala beni arayacaklar ama ne arayan var ne soran. Her aramamda ya da yazışmamda ha bire telefon alıp beni arayacaklarını söylüyorlar ama nafile. Satıcı sahtekarlığının nimetini yerken ben paramı kurtarmanın derdinde çırpınıyorum. Mademki n11 bizim güvencemizdesiniz endişelenmeyin diyor o zaman ben niye bu kadar endişeliyim. Acaba aranmıyor olduğum için mi??????????????

 14. n11 sitesinde eşle kazan oyunu var. İlk 11e girene alt limitsiz hediye kuponları var diye sitede yazıyordu. İlk 11 girdik ne kupon var ne hediye canlı destekte sadece oyun olduğunu söyledi ve hediye felan verilmediğini söyledi. Koskoca doğuş böyle ucuz kahramanlıklara reklamını yapmaya utanmıyormu.

 15. 24.03.2019 sehba siparişini vardı kredi kartından para çekildi ürün halen kargoya verilmedi.Hergun telefon sonuç bu gün yarın.. Haftaya avukatına mahkemeye başvuru yorum.. .

 16. 10 gündür aldığım ürün teslim edilmedi sonunda iade işlemi istedim mağaza reddettiği için para iadesi halen yapılmadı modern soygunculuk ve n11 de buna aracılık ediyor.Doğus kurumsal dır hizmetin arkasında durur dedik boş çıktı

 17. n11 hizmetinin arkasında durmayıp bize yardımcı olmuyor teslim alınmamış ürünün parasına el konup iade edilmiyor
  bu konudaki şikayet ve yorumlar yayınlanmayıp engelleniyor bravo size

 18. Malesef ülkemizdeki kanunların ve denetleme mekanizmasının eksikliğinden faydalanan şirketdir.Kaçak imei kopyalanmış cep telafonu ararsanız n11 de bulabilirsiniz.onların kavramında müşteri yüzde yüz haklı olsa bile zararı gören yinede müşteridir.Şikayet sitelerine bakarsanız binlerce şikayet var ancak dediğim gibi heralde devlet bunlara müsade ediyor.

 19. Xaomi band 5 akilli bileklik aldim urun bozuk kullanilmis geldi degisim talep ettim urunu geri gonderin dediler ertesi gun yolladim kargo takipten baktim firmanin eline gecti ne arayam var ne soran gidis o gidis arkasindan el salla

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*