Mutfak Sanatları Akademisi’ni Kim Kurdu?

Mutfak Sanatları Akademisi, 2004 yılında Dünya’nın lider aşçılık okullarından biri olma ünvanı taşıyarak yiyecek ve içecek sektöründe hizmet vermek isteyenleri eğitmek amacıyla kuruldu. Kurucusu Mehmet Aksel, İngiltere’ye bağlı City and Guilds onaylı bu Türkiye’deki tek okul olan MSA’yı kısa sürede bir çok mutfak tutkuna açtı. MSA, yerleşke bakımından zengin ve teknik donanımı yüksek ekibiyle pek çok alanda hizmet vermeye başladı.

Başta profesyonel açılık ve pasta-ekmekçilik eğitimi olmak üzere, uygulamalı barmenlik ve miksoloji eğitimleri, her mutfak sever için hazırlanmış mutfak dizaynı ve öğrencilerin deneyim kazandıkları çalışma restoranları ile adını dünyaya duyurdu. AR-GE amacıyla kurulan mutfak laboratuarlarının yanı sıra, Türkiye’de bir ilk olan tek mutfak oditoryumunu da geniş kitlelere ulaştırdı. Mutfak Sanatları Akademisi aynı zamanda özel koleksiyon olma vasfı taşıyan bir müzeye sahiptir.

Profesyonel bir eğitim almanın dışında iş olanaklarını da doğuran bu aşçılık okulu günümüzde firmaların önem verdiği diplomayı sahiplerine ulaştırmaktadır. Ayrıca Mehmet Aksel’in kurduğu bu eğitim merkezi T.C Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlıdır.

Mehmet Aksel

GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*