Mudo City nerenin ve kimlerin malı?

Dekorasyon ile hazır giyim konusunda perakende satış yöntemi ile hizmet veren ve mağazalar zincirini içeren Mudo City’nin, hem Dubai’de hem de Türkiye’de mağazaları bulunmaktadır. İlk temelleri 1964 yılında atılmış olan bu işletmeye yönelik olarak en sık karşılaşılan soru Mudo City nerenin ve kimlerin malı? olarak gündemde yer almaktadır. Mudo City, Mustafa Taviloğlu ile Doğan Gürün tarafından kurulan bir işletmedir. Mustafa ve Doğan isimlerinin ilk heceleri birleştirilerek, Mudo ismi yaratılmıştır.

Mudo’nun Sahibi Kim?

Dekorasyon ile hazır giyim konusunda hizmet veren ve Türkiye ile Dubai’de 100’den fazla mağazaya sahip olan Mudo City, Mustafa Taviloğlu ile Doğan Gürün tarafından İstanbul’da 12 m2’lik bir dükkanda, 1964 yılında kurulmuş olup bu sayede Mudo’nun sahibi kim? sorusunun karşılığı verilmiştir. Kurulduğu yıllarda sadece renkli t-shirtler, plak ve hediyelik eşya satan işletme, 2012 yılında Dubai’de kurulan Mudo City mağazasına kadar ulaşmıştır. İki ortak tarafından kurulan bu işletmeden, Doğan Gürün 1967 yılında ayrılmıştır.

Mustafa Taviloğlu, 1968 yılında Paris’e gitmiş ve oradan dönüşünde İstanbul Erenköy’de ilk Mudo Store mağazasını açarak hizmete sokmuştur. 1987 yılında Mudo Collection markasını oluşturan Taviloğlu, parça boyalı pantolonlar ile mağazalarda geniş kitlelere ulaşmıştır. 1990 yılında Mudo Pera isimli mağazayı açan Taviloğlu, bu mağazasında aksesuar satış işlemlerine de başlamıştır. Günümüzde İzmir, Marmaris, Bursa ve Antalya gibi illerde hizmet veren Mudo müşterilerine değişik alanlarda ve değişik ürün çeşitleri ile cevap vermeye çalışan bir hizmet anlayışı içerisindedir.

Ev dekorasyonu ile moda ürünleri satışının yapıldığı Moda City, dekorasyon mobilyaları ile tüm ev tekstil dekorasyon ürünlerinin bulunduğu Mudo Concept, dış mekan mobilyaları ile bahçe aksesuarlarının yer aldığı Maslak Bahçe, Mudo mağaza türleri arasında yer almaktadır.

Ayrıca, tüm kişisel aksesuarlar ile hazır giyim ürünlerinin bulunduğu Mudo Store, sahil kesimlerine yönelik hazır giyim ürünleri ile denizcilik ve deniz malzemelerinin satıldığı Mudo Marina ile sezon sonu ürün satışlarının gerçekleştirildiği Mudo outlet gibi mağaza türleri de Mudo anlayışının içerisinde yer almaktadır.

Mudo Kimlerin?

Mağazacılık ile satış zincirleri kategorisinde ödül kazanan, ayrıca yılın yaratıcı perakende konsepti ödülüne sahip olan genç liderler ödülünün de sahibi olan Taviloğlu Mudo kimlerin? Sorusunun karşılığında yer alan başarılı bir girişimci ve iş adamıdır.

Müşterilerine kaliteli hizmeti ve ürünü sunma konusunda öncü işletmeler arasında yer alan ve bu başarılarını sürekli halde yerine getirmeyi ilke haline getiren Mudo, başta Türkiye olmak üzere, diğer iştiraklerinde de öncü firma olma yolunda ilerleyen bir işletmedir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*