Modanisa’nın sahibi kim?-Tesettür giyim ile gelen bir başarı öyküsü

Bugün tesettür giyimle ilgisi olmayanlar bile Modanisa’nın ne üzerine çalıştığını, hangi kitleye hizmet verdiğini rahatlıkla bilecektir. Kuruluşundan bu yana Modanisa; e-ticaret alanında tesettür giyim talebi olan muhafazakar kesimin ihtiyaçlarını o kadar başarılı bir şekilde karşılamıştır ki, alanında tek denebilecek bir konuma ulaşmayı başarmıştır. Bu muazzam büyümeyle beraber ve Türkiye’yi bırakın dünyada neredeyse tüm Müslüman ülkelere ihracat yapabilecek noktaya gelen Modanisa; bunu her ne kadar alanında ilk olmasına ve tesettür dışında da e-ticaret kavramının yeni yeni yayıldığı zamanlarda kurulmasına borçlu olsa da, birazdan inceleyeciğimiz üzere öncesinde üç ortağın çalışkanlık ve azim dolu bir geçmişini barındırmaktadır. Ayrıca o dönemde Modanisa patronları internet reklamcılığını da çok başarılı bir şekilde kullanmış ve kısa sürede büyümelerinde son derece etkili olmuşlardır.

Modanisa’yı kimler kurdu?

E-ticaretin yeni yeni yayılmaya başladığı zamanlar dememize bakmayın. Modanisa’nın kuruluşu aslında çok yeni: 2011… Ama değişen ve globalleşen dünyada bilginin artış miktarıyla ters orantılı olarak yayılma süresinin kısalmasını düşünecek olursak; kısacık 5 yıl bile sanki bir çağın açılıp birinin kapanışından bahsedermiş gibi açıklamalar yapmaya mecbur bırakmaktadır.

Neyse; nereden geldik bu konuya… Modanisa; 2011 yılında Kerim Türe, Sami Güzel ve Lale Tüzün adlı üç girişimci tarafından kurulmuştur. Temel olarak muhafazakar kesim için tesettür ürünler üzerine yoğunlaşan ve Türkiye’de bu niş üzerine ortaya çıkan ilk şirket olan Modanisa; çok geçmeden karşıladığı ihtiyacın meyvelerini toplamış, kendi elde ettiği kazancın yanı sıra yatırımcıların da dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Modanisa’nın kurucularından ve Yönetim Kurulu Başkanı Kerim TÜRE

Modanisa kimlerin?

Aradan geçen 5 yılda Modanisa’nın yönetim kadrosunda herhangi bir değişiklik olmamıştır. Bunun yanı sıra; başlangıçta ortakların her şeyi kendi başlarına hallettikleri küçük çaplı bir girişim iken; yakaladıkları sayılarla tarif edilemeyecek ivme sonrasında Aslanoba Capital’den 1 milyon dolarlık yatırım almıştır. Tesettür ürünleri konusunda sunduğu geniş yelpaze ile Modanisa; Türkiye’nin yanı sıra Mısır, Endonezya, Suudi Arabistan, Almanya gibi yoğun Müslüman nüfusun bulunduğu ülkelere de ürün satmaya başlamış ve dünya çapında bilinen bir tesettür markası haline gelmiştir.

Modanisa’nın bu başarısı Aslanoba dışında da birçok yatırımcının dikkatini çekmiş; STC Ventrues, 3,5 milyon dolar karşılığında Modanisa’nın %9’luk hissesini alırken, birkaç yıl sonra Aslanoba Capital Modanisa’ya 2 milyon dolarlık bir yatırım daha yapmıştır.

Günümüzde 40’tan fazla ülkede çalışan ve günlük 4 milyondan fazla ziyaretçisi bulunan Modanisa; her ne kadar uluslararası çalışsa da siparişlerinin %70’ini Türkiye’den almaktadır. Aldığı yatırımlarla ve idaresinde bulunduğu azimli girişimcilerle her geçen gün kalitesini, ulaşabildiği kitleyi arttıran Modanisa muhafazakar kesimin kurtarıcısı olmakla beraber yatırımcıların en gözde şirketlerinden biri olma unvanını da korumaktadır.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


11 Comments

  1. İlgisizlik defalarca yazıyorum ama dönen yok iş ahlakı denen bir şey yok yapacağım alış verişin ödemesini 8 kez bankamdan çekmişler size dönecez inceleyecez diyorlar hiç bir bilgi yok ödemem gereken faturalarım herşeyim kaldı mağdur ettiler beni sakın o siteden alış veril yapmayın ben Danimarka da yaşıyorum şikayet sitesinden de şikayetçi olmak istedim onlara hemen dönüyorlar çünkü ama şikayetçi olmak için gsm numarası isteniyor sadece Türkiye nin gsm leri sanki sadece Türkiye ye satış yapıyorlar ? Gsm numarasını isteme sebebi o numaraya doğrulama kodunu yolluyorlar o kodla şikayetinizi yolluyorsunuz yoksa yollayamıyorsunuz. güzel bir hassasiyet ama keşke aynı hassasiyet alış verişin satış işlemleri anında da gösterilse telefonunuza onay kodu gelse bizler onay koduyla alış verişimizi sonlandırsak da 8 kez paramı çekmeseydiniz

  2. Modanisadan yillardan beri alışveriş yapıyorum hicbir sıkıntıyla karsilasmadim.urunleri cok kaliteli iade yada degisim işlemi yapmak istediğimde en geç 5 gün içerisinde gerçekleşti.inşaallah sürekli başarılı bir şekilde devam ederler.

  3. MODANİSA İLE İLK KEZ TANIŞTIM ANCAK VERDİĞİM SİPARİŞİN SİTELERİNDE HAZIRLANIYOR YAZISINI GÖRDÜM TELEFONLA ULAŞIM SAĞLADIM ÜRÜNÜMÜN DAHA DEPODAN ÇIKMADIĞINI BİR HAFTA 15 GÜN SÜRE İLE HAZIRLANACAĞINI İLETTİLER HERHALDE DOLANDIRILDIM GALİBA DİYE AKLIMDA SORU İŞARETİ VAR YETKİLİLERİ VARSA BENİ AYDINLATSINLAR MÜŞTERİ HİZMETLERİNDE ÇALIŞANLARIDA SEÇERKEN DİKKAT ETSİLER

  4. Ben birkaçkez Alışveriş yaptım ürünlerin kumaşları vasat hemen deforme oldular kimi yırtıldı birde değişimde problem yaşattılar iade almadılar

  5. Modanisadan ürün getirttim çok memnun kaldın sıkıntı yaşamadım halada aliyorum RABBIM YOLLARINI ACIK EYLESIN

  6. Yaklaşık 5 yıldır alışveriş yaptığım bir site…Çok memnunum,değişimde de bir sıkıntı yaşamadım.ürünler parasına göre kaliteli bence …

  7. 4 aralıkda aldıgım ürün 16 aralık tarihi oldu hala gelmedi.kargo firması ürünümü kaybetmiş modanisayı 6,7 kez aramış oldugum halde kaydınız acıldı demekten başka bişey demiyrlar. .ben aramasam kenfikeri zaten dönüş yapmıyr.dalgamı geciyrlar.kargo şirketi firmaya biz ücreti ödeyecegz siz yeni ürün talep edin diyor.ama firmadan tık yok.ne biçim bir firmasınız.kargo şirketinin dikkatsiziğini müşteriye neden çektiriyorsunuz.almayın bu firmadan iğne dahi olsa.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*