Minecraft’ı kim kurdu?-Mobilin efsane oyunu…

Hakkın hiç söz söylemeye gerek var mı? Akıllı telefonlar ve mobil platformlar hayatımıza yerleştiğinden beri Minecraft; adeta yeni neslin Counter Strike’ı olmuştur. Bu oyunu bilmeyen, oynamayan, yeni kuşakta oynayıp oynayıp vakit öldürmeyen yoktur. Öyle ki; güzelim ülkemde Nihat Hatipoğlu’na sorulan sorular arasına dahi girerek ismini iyice hafızalarımıza kazımıştır…

Eh, bizler de bu yazımızda Minecraft’ın içeriğinden, nasıl oynanığından, oyunla ilgili tüyolardan ziyade Minecraft’ın kurucusu, kuruluş yılı, piyasaya sürülüş zamanı gibi bilgileri vermek istedik. Malum, ilgimizi çeken ve zevk veren oyunları oynamak bir yere kadar, aynı zamanda milyarları ekranlara kilitleyen bu oyunları kim yapmış diye de sormak gerekir.

Minecraft’ın yapımcısı kim?

Tüm dünyada yaptığı 121 milyonluk satış ile gelmiş geçmiş en çok satılan 2. oyun olan Minecraft 2011 yılında piyasaya sürülmüştür.

Minecraft oyunu Mojang tarafından yayımlanırken; yapımcılık görevini Markus Persson ve Jens Bergensten ikilisi üstlenmiştir.

Minecraft’ın kurucuları: Markus PERSSON (solda), Jens BERGENSTEN (sağda)

İlerleyen yıllar boyunca bir sürü farklı versiyonu ve oyun modu geliştirilen Minecraft, başarılarına başarı katarak yoluna devam etmiştir. Oyun sektörünün avantajı gereği sadece 6 yıl içinde elde ettiği bu hasılat gerçekten insanları şaşırtan ve hayran bırakan niteliktedir.

Minecraft’ın sahibi kim?

Ard arda gelen başarılar ve hasılatlar neticesinde Minecraft ve yayımcısı olan Mojang; 2014 yılında 2.5 milyar dolar karşılığında Microsoft‘a satılmıştır ve Microsoft’un bünyesinde faaliyetlerine devam etmektedir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


1 Comment

  1. Ben yıllardır bu sorunun cevabını aradı ellerinize sağlık kimsenin buraya yorum yapmadığını görünce dedimki “Bu kadar uğraşmışlar neden yorumsuz bırakayım ki.” dedim .Tekrar tekrar ellerinize sağlık teşekür ediyorum✨✨✨

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*