Medicana Group’un sahibi kim?-25 yıllık bir sağlık geçmişi

Türkiye’de özel sağlık sektöründe ilk adımlar atıldığı zamanlarda temeli atılan ve o zamandan beri aktif bir sağlık grubu olan Medicana Group; günümüzde birçok şube, çalışan ve onların vatandaşa götürdüğü sağlık hizmetleri eşliğinde faaliyetlerine devam etmektedir.

Geçmişine baktığımız zaman Medicana Grubu’nun zeki ve mesleğini seven, aynı zamanda girişimci ruhlu ve vizyon sahibi bir grup doktor arkadaş tarafından kurulduğunu ve bugünlere getirildiğini görürüz.

En bilindik özel hastaneler olan Acıbadem, Medical Park ve Memorial gibi rakiplerinin peşi sıra tüm Türkiye’de çalışmalarına devam eden Medicana, tıpkı diğerleri gibi sadece belli başlı branşlarla başlayıp sonradan hizmet yelpazesini adım adım genişlettiği bir profil çizmiştir.

Şimdi de, Türkiye özel sağlık sektörünün en önemli unsurlarından biri olan bu hastaneler zincirinin kuruluş  ve gelişim öyküsünü kısaca inceleyelim:

Medicana’yı kim kurdu?

Çeyrek asırlık bir sektör tecrübesine sahip olan Medicana Group; 1992 yılında Dr. Hüseyin Bozkurt ve bir grup hekim-girişimci ortağı tarafından kurulmuştur.

Medicana Group kurucusu Dr. Hüseyin BOZKURT

1962 yılında dünyaya gelen Bozkurt; İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünden mezun olmustur. Daha sonra da 30 yaşındayken, yani 1992 yılında ilk şubesini açmış ve İstanbul’da özel hastane hizmetini başlatmıştır.

Bu atılımdan itibaren Dr.Hüseyin Bozkurt ve ekibi sürekli ilerlemeye ve büyümeye yönelik faaliyetlerine devam etmiş; birkaç yıl içerisinde İstanbul’da pek çok şubesi olan bir hastaneler zincirinin sahibi olmuşlardır. Bu durumu örnekleyecek olursak; 1995 yılında Avcılar, 1999 yılında Çamlıca ve 2003 yılında Bahçelievler şubeleri açılmış, Medicana Group İstanbulun birkaç şubesinde birden faaliyet göstermeye başlamıştır.

Yurt dışına yönelik hizmetler ve Medicana International dönemi

Türkiye’deki hizmet sahasının ve yatırım imkanının artmasına paralel olarak Hüseyin Bozkurt ve Medicana Grubu; hedefleri arasına yurt dışını da dahil ederek birtakım reformlar gerçekleştirmişlerdir. Bunun isme yansıyan örneği 2008 yılında açılan şubelerde görülebilir. Bu dönemde İstanbul ve Ankarada açılan hastanelerin ismi “Medicana International” olarak konmuştur.

Bütün bu yenilikler ve artan yatırımlar eşliğinde Medicana Grubu periyodik aralıklarla yeni şubeler açmaya ve varlığını arttırmaya devam etmiştir. Sonuç olarak da bugün Türkiye özel sağlık sektöründe en önemli gruplardan biridir.

Medicana Hastanesi kimin?

Günümüzde Medicana; Türkiye genelinde bulunan 11 hastanesi ve 5000’den fazla çalışanı ile çalışmalarına tüm hızıyla devam etmekte; İstanbul, Konya, Samsun, Ankara, Sivas gibi şehirlerde tedavi için gelen vatandaşların derdine deva olmaktadır.

Türkiye’deki şubelerine ek olarak Libya, Gürcistan, Romanya, Azerbaycan, Ukrayna ve Rusya da Medicana Hastaneleri açılmıştır.

2016 yılına geldiğimizde Medicana Grubu’nun sahibi ve yönetim kurulu başkanı; aynı zamanda kurucusu da olan Dr.Hüseyin Bozkurt’tur. Bozkurt’un Medicana Hastanelerinin yanı sıra sağlık sektöründe pek çok özel yatırımı da bulunmaktadır.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


7 Comments

  1. kızımın doğumuna 10. günkala hocası bıraktı gitti nebir bilgi nebir yardımcı olundu boş bir hastane benim icin iyi bir hastane bunu yaparmı iyi bir hastane diye oraya gitti kızım ortada kaldık yazık degilmi

  2. Medikana Sivas Şubesinin giriş kısmında bulunan zemine neden gamalı haç ve kızıl haç figurleri işlenmiş?

  3. Babam mesane kanseri. Ramazan bayramı arefedinde kabama sebebiyle Samsun medicana hastanesine kaldırdık. Bugün 4. gün ve bir kere bile doktor uğramadı. Durumu kanama sebebiyle daha da kötüye gidiyor. Doktor nerede diyoruz telefonla talimat alıyoruz diyorlar. Tatil demek hastanede doktor olmayacak anlamına mı geliyor. Ya bu tatil 9-10 gun olsa ne olacak? Ya 4 günlük tatilde birşey olsa duruma hemşireler mi müdahale edecek?

  4. Medicana Bahçelievler de eşimi Kalp kapak cık Ameliyatı yaptırdım. Tamam hizmetlerinden memnun kaldım, şikayetim SGK haricindeki fark ücretinin herkesten farklı farklı alınması kimden ne alabilirlerse, ben ödediğim fark ücretinin çok daha altında daha lüks bir oda için daha düşük ücretli daha ağır amaliyatli hasta aldıklarını şahit oldum. Yani hastalardan fark ücret olarak ne alabilirler onu alıyorlar. Mantıklı herkese aynı eşit ücret politikası yok.

  5. Merhaba Babamin kalp krizi gecirmesi nedeni ile Beylikdüzü devlet Hastanesi gittik.Beylikdüzü medicana hastanesine sevk etti. Anjiyo yapıldı 4 damarının tıkalı olduğu acilen baybas veya damarlara stent takılması söylendi. Bunu karşılacak durumum olmadığını söyledim ve Devlet hastanesine sevk etmesini söyledim ne yazıkki olumsuz cevap aldım. Açık kalp ameliyatının özel hastane ücretli olursa ilgilenecekler ücretsiz sevk durumunda ilgilenmiyorlar kapısının önünden bile geçilecek bir hastane değil gitmenizi tavsiye etmem para tuzağı.

    • Ne hikmetse Beylikdüzü her 112 acil muracatimizda medicana ya götürüyor.burada 1 saat acı içinde kivrandirdiktan sonra gece müdürü geliyor.25 bin tl fatura çıkarıyor.oderseniz yukarı tekli odaya aliriz.odemezseniz acil de yatarsınız.112 sizi 10 günde almaz günlüğü 2000tl den size fatura çıkarırım.diyo…112 yi arayınca 10 günde sevk etmezler diyen hastane yetkilileri 20 dk sevk alınca utanmiyorlarda

  6. Bu kadar olumsuz yorumlardan Fenerbahçe spor klübü hiç mi arastima yapmamış sadece gelire odaklanmış..valla bu kadar olumsuz yorumun olduğu bir yere allah düşürmesin acıbadem de çok kazık ama adamlar aşmış kardeşim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*