Medicalpark’ın kurucusu kimdir?-Futbolcuların hastanesi

Özellikle spor kulüplerine gerek sponsorluk anlamında gerekse sağlık hizmetleri anlamında verdiği desteklerle adını duyuran ve yerli-yabancı hizmetlerinden faydalanan tüm sporcuların memnun kaldığı bir sağlık şirketi olan MedicalPark; kuruluşundan bu yana gösterdiği üstün çalışkanlık ve vizyon sayesinde günümüzde Türkiye’nin en büyük özel sağlık kuruluşlarından biri olmayı başarmıştır.

Kurulduğu yıl itibariyle yeni ve genç bir hastane sayılabilecek olsa bile Medicalpark’ın kurucusu, yönetimi ve personelinin verimli çalışması sayesinde Medical Park ismi 16 farklı ilde hizmet veren dev bir sağlık grubuna dönüşmüştür.

Medicalpark kimindir?

Bu hastanenin kuruluşuna değinebilmemiz için bundan 20 yıl öncesine kadar gitmemiz gerekir. 1995 yılında; tıp fakültesi okumanın gerektirdiği zeka ve pes etmezlik ile bir girişimci olmanın gerektirdiği çalışkanlık, keskin görüşlülük yeteneklerini bir arada barındıran Muharrem Usta, gelecekte Türkiye’nin en saygın sağlık kuruluşlarından biri olacak olan Medical Park’ın temellerini atmıştır. Yani Medical Park; 1995 yılında Muharrem Usta tarafından kurulmuştur.

Medical Park’ın kurucusu Muharrem USTA

Genel hatlarıyla hayatını inceleyecek olursak Muharrem Usta’nın; iş tecrübesinin yanı sıra bir o kadar da eğitim konusunda, yani akademisyenliğe yatkın olacak şekilde bir kariyerinin bulunduğunu görürüz. 1965 yılında Trabzon’da doğan Muharrem Usta; ilköğretim ve lise hayatından sonra İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Tıp Fakültesini kazanmış ve 1992 yılında kulak burun boğaz uzmanı olarak mezun olmuştur. Ama iş hayatına atıldıktan bir süre sonra tıbbi uzmanlık yerine yöneticilikte tecrübe kazanmayı seçmiş ve hastane idareciliği yönünde kendini geliştirmeye başlamıştır. Böylesine büyük vizyon sahibi ve sabır gerektiren bir hamle için genç sayılabilecek yaşta olmasına rağmen Muharrem Usta; sadece 3 yıl sonra, 1995 yılında Medical Park’ın ilk şubesi olan İstanbul/Fatih şubesini açmış ve bu hastaneler zincirinin temellerini atmıştır.

Aradan geçen yıllar boyunca İstanbul’da Bahçelievler, Göztepe ve Sultangazi şubelerinin yanı sıra memleketi Trabzon, İzmir, Antalya, Bursa gibi büyükşehirlerin de dahil olduğu yeni yeni illere Medical Park hizmetini götürmüş ve halka verdiği üstün hizmetle birlikte varlığını da sürekli büyütmüştür.

Medical Park’ın sahibi kim?

20 yıllık varlığı boyunca Medical Park’ı diğerlerinden ayıran çok önemli bir yönü olmuştur: Yazının başında da bahsettiğimiz gibi Muharrem Usta ve Medical Park, spor kulüplerinin, sporcuların sağlık konusundaki ihtiyaçlarını ve destek beklentilerini fark etmiş ve Türk kulüplerine karşı ellerinden gelen hiçbir yardımı esirgemeden hizmetlerini sunmuşlardır. Fenerbahçe, Galatasaray gibi büyük kulüplerle beraber Karşıyaka, Tokatspor, Elazığspor, Batman Petrolspor, Kasımpaşa, Antalyaspor gibi futbol kulüplerine hem sağlık hizmetleri hem de sponsorluk; Galatasaray Medical Park basketbol kulübüne de sağlık ve isim sponsoru olacak şekilde katkıda bulunmuştur.

Günümüzde Medical Park’ın sahibi ve yönetim kurulu başkanı aynı zamanda kurucusu olan Muharrem Usta’dır. İş adamı ve doktor olmasının yanında Muharrem Usta; spora olan merakı dolayısıyla sağlık sektöründen bulunduğu katkılara ek olarak 2015 Aralık ayından beri Trabzonspor‘un da başkanlığını yapmaktadır.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


2 Comments

  1. Selamaleyküm öncelikle şunu söylemek istiyorum Gazi engelli az indirim oluyor Lütfen Gazi olan para hiç almalıdır yardımcı olursanız çok çok sevinirim saygılar

  2. Şehit ailelerine yapmış olduğunuz bu iyilik için çok teşekkür ederim.gerçekten çok büyük bir iyilik bu yaptığınız dilerim ahirette rabbim size fazlasıyla karşılığını versin .tek sıkıntı herbölümün bizlere hizmet vermemesi ve bazı toktorlar bize bakmayı reddediyor buna çok üzülfüm randevu alıp gittiğimde böyle bir şeyle karşılaşınca çok üzüldüm

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*