Magma Dergisi Kimin

Magma Dergisinin Sahibi Kim?

Daha önceki yıllarda keşif ve coğrafya kavramıyla özgün bir dergi oluşturan Özcan Yüksek ve arkadaşları, Ekim ayıyla birlikte yeni bir dergiyle okurların karşısına çıktı. Magma adıyla yayınlanan dergi yeryüzü dergisi olarak isimlendiriyor.

Oldukça yüksek okur kitlesine ulaşmayı hedefleyen Magma, sanılanın aksine büyük bir yayın grubunun dergisi değil. Dergiyi hazırlayanların ortaklaşa kattığı bir bütçeyle kurulmuş olan, çok ortaklı Evliya Çelebi şirketi tarafından yayınlanıyor. Daha şimdiden magma dergisinin sahibi kim? soruları internette ağızdan ağıza merakla sorulmakta. 1ay gibi kısa sürede tüm Türkiye’yi sarsacak bilgilerle dolu yayın hayatına adım atacak bir dergi magma

Magma Dergisini Kim Kurdu?

“Magma dergisini kim kurdu”dersek eğer Özcan Yüksek dışında, okurların Atlas’tan tanığı bir çok isim de var. Oktay Uludağ, Necmi Karul, Güven Eken, Güneşin Aydemir, Kemal Tayfur; bu isimler arasında. Magma Dergisinin kurucu ve destekçileri arasında Türkiye’nin en önde gelen doğa koruma derneklerinde Buğday Derneği ve Doğa Derneği de yer almaktadır. Ayrıyeten Doğa Okulu da paydaşların arasında. Magma dergisinin abonelik hizmetlerini Doğa Okulu ilgilenecek, okur ve üyelerle birebir ilişki kuracak. Gola Derneği de Magma ile bir arada. Derginin ilk sayısında ve gelecek sayılarının hazırlanmasında çok sayıda bilim insanı da bulunmakta. Yeryüzü dergisi olarak Magmanın amacı, dünyamızı ve evreni fotoğraflarla, kendi çıktığı yolculuklarla anlatmaya çalışırken, gezegenimizi kültürlerimizi de de anlamak ve çoğaltmak.

Magma Dergisi Kurucusu Kim?

Özcan Yüksek

1 Ekim tarihiyle hayatımıza girmiş olan magma herkesin merakla ilgisini çekmiş bulunmakta. Magma dergisinin kurucusu kim? Dersek kısaca şöylede diyebiliriz coğrafi kavramıyla özgü bir dergisinden ayrılmış arkadaşların toplanıp kurduğu bir dergi diyebiliriz magmaya. Magma Dergisi ilk sayıda kapak konusu olarak Amazon efsanesinin sırrını araştırıyor. Amazonların yaşamış olduğu coğrafyada yapılan arkeolojik kazılara gidiyor, kazıda çıkanların fotoğraflarını yayınlıyor.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*