La Perla’nın kurucusu kim?-İtalya’nın Victoria Secret’i

Günlerdir üst beynimizle akılcı, vizyon sahibi, sorgulayıcı yazılar yazdıktan sonra biraz da alt beynimizle yazmanın vakti geldi mi diyorsunuz? Peki… Öyle diyorsanız öyle olsun.

Aslında bugün sahip olduğumuz hobilerin, zevklerin ve alışkanlıkların hepsi bize alt beynimizin istekleriyle ilgili bir ip ucudur. Kendimize yakın gördüğümüz insanlarda saptadığımız özellikler, aşık olduğumuz insanların mizaçları, hoşlandığımız ayakkabılar, giyim tarzları, saatler, arabalar, sanat dalları… Bunların hepsi modern çağda üst beynimizin uygun bir üslupla yarattığı, ama takip edilirse bizi alt beynimizin derinliklerinde en karanlık ve vahşi doğadan kalma en ilkel hatıralarımıza kadar götüren dile getirme şekilleridir, sonradan edinilebilir alışkanlıklardır.

Bu yazımızda ise insanın sonradan öğrenmeye ihtiyaç duymadan doğduğundan beri haberdar olduğu ve alt beynimizde halihazırda kodlanmış olan, en sadık koruyucularımız iç güdülerimize hitap eden bir kuruluş hikayesi ile karşınızdayız. Ne? Hengi sektör mü? C’mooon!…

La Perla’nın patronu kim?

Bir Heavenly Star Bra, efendime söyleyeyim Very Sexy Fantasy Bra, Sexy Splender Fantasy Bra ya da imana gelmenize sebep olacak Heavenly Fantasy Bra modelleri kadar olmasa da La Perla; lüks mü lüks, seksi mi seksi gecelikler, iç çamaşırları ve bikini-mayo modelleri üreten bir İtalyan firmasıdır.

İç güzelliğin her zaman daha önemli olduğu konseptiyle yola çıkan La Perla; art arda piyasaya sürdüğü başarılı tasarımlar ile gerçekten de insanın içi güzel olduktan sonra gerisinin pek de önemli olmadığını ıspatlamaktadır. Bu yüzden bir insan; en az dış güzelliği kadar iç güzelliğine de dikkat etmelidir. Göz alıcı bir dış güzelliğe sahip olsa da eninde sonunda iç güzelliğini gözler önüne sermek zorunda kalacağını unutmamalıdır.

La Perla ne zaman kuruldu?

1954 yılında İtalya’nın Bologna şehrinde üretimlerine başlayan ve Ada Masotti tarafından kurulan La Perla; yurt dışında iç güzelliğine yeterince önem verenlerin en çok rağbet ettiği markalardan biridir.

La Perla’nın kurucusu Ada MASOTTI

La Perla’yı çağdaşı iç çamaşırı üreticilerinden ayıran en önemli etken; kuşkusuz sanatındaki ve tarzındaki o İtalyan zarifliğidir. İnsanın iç güzellik konusundaki hassaslığının doğallığını en pahalı, en iyi, en lüks gibi sıfatlarla yozlaştırmak yerine La Perla; sanatı, zarifliği, hassas dokunuşları, ince işçiliği ile asıl doğal güzellikleri ön plana çıkarmaktadır. Mesela bakınız aynı kural birçok Audi modelinde de vardır. Aracın dış görünüşü öyle çok da şaşaalı ve aşırı lüks değildir. Ama bir kere içini görürseniz, bir daha çıkmak istemeyebilirsiniz. Bunlar yoldan geçen herkesin kafasını çevirip hayran hayran izlemesine sebep olmayan ama; sadece bakmasını bilenlere, bakışları dış güzellik bariyerini aşabilenlere ve doğal iç güdüleriyle alt beyni çağımızda duyulan ihtiyaçtan daha fazla gelişmiş olanlara gözüken gerçek güzelliklerdir.

Bugün La Perla’nın sahibi kim?

1954’te korse ve elbise üretimiyle hikayesi başlayan ve artık kadın iç giyim, mayo ve bikini, gecelik, günlük giyim, erkekler için de pijama, iç giyim, aksesuar gibi geniş ürün yelpazesi bulunan La Perla’nın sahibi PGM (Pacific Management Group)’dir. La Perla’nın 36 farklı ülkede temsilcisi bulunmaktadır.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*