Kuba Motor nerenin ve kimin malı?

Kuba Motor, ülkemizde uzun yıllardır tercih edilen bir motor markası… Bu markanın üretimi Türkiye’de, Türkler tarafından yapılıyor. Fakat motorun parçaları Çin’den getirtiliyor. Bu durum da üretilen motorların Çin menşeili olarak piyasaya sunulmasına neden oluyor.

2004 yılında motosiklet ithal ederek sektöre ilk defa giren Kuba Motor, her sene kendisini büyüterek 2007 yılında motosiklet üretimi yapmaya başladı. Yaklaşık sekiz dokuz senedir motosiklet üreten firma, Türkiye’de hala aktif olarak çok fazla ilgi görüyor. Firmanın yeni üretim spor modelli motorları, birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Kuba Motor’un Kurucusu Kim?

Kuba Motor’un kuruluş hikayesi oldukça ilginç… Kuba Motor’un kurucusu olan Bekir Müjdeci, yedi yaşında sakız satarak ticarete başlamış. Şimdilerde dünya devi olmaya aday Kuba Motor’u yönetmekle meşgul olan Müjdeci, aynı zamanda şirketin kurucusu…

Kuba Motor Nerenin Malı?

Kuba Motor, Çin parçalarıyla yapılan Türk malı motosiklet üretim firmasıdır. Firma için Çin ve Türk ortak malı demek daha doğru olacaktır. Fakat firmanın yerli üretim yaptığını ve resmi kayıtlarda bu muameleyi gördüğünü mutlaka vurgulamalıyız. Kuba Motor Türkiye’nin yerli üretim yapan ilk motor firmasıdır.

Kuba Motor’un Sahibi Kim?

Kuba Motor’un sahibi, şirketin kurucusu olan Bekir Müjdeci’dir. Bekir Müjdeci, ticaret hayatına yedi yaşında sakız satarak başlamış, son dönemin örnek girişimcilerinden bir tanesidir. Müjdeci, Kuba Motor ile birlikte cirosu altmış milyon liranın üstünde olan bir şirkete imza atmıştır. Müjdeci’nin bu başarısı birçok televizyon programında örnek olarak gösterilmiştir. Bekir Müjdeci hala Türkiye’de iş sektörüne atılmaya hazırlanan gençler için örnek teşkil edecek bir işadamıdır. Sıfırdan Kuba Motor’u oluşturan Müjdeci, faaliyetlerine bu şirket ile devam etmektedir. Kuba Motor, yerli motor üretimine başlamış ilk şirket olarak, bakanlıktan onay almayı başarmıştır. İlgili bakanlığın kayıtlarında Kuba Motor Türkiye’de yerli üretim yapan ilk motosiklet şirketi olarak kayıtlara geçmiştir. Bekir Müjdeci’nin sakız satarak başladığı ticari faaliyetleri bu noktalara kadar başarıyla gelmiştir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


9 Comments

  1. Sizden aldığımız atv motorun 1,5 senedir bir parçasını temin edemediniz. Karşı çıkımıza muhattaplar her aradığımızda 1 hafta sonra diyorlar,ama 1,5 sene oldu hala bir prçayı temin edemediniz. Sonra çıkıp Türkiye devi olduk diye haber yapıyorsunuz ilk önce insanların maduriyetini giderin.

  2. MÜJDAT BEY siz bu müdürlere boşa para ödüyorsunuz. 1,5 senedir bir parçayı getiremiyorlar onları orda müdür die boş yere otuturmayın.

  3. BEKİR BEY siz bu müdürlere boşa para ödüyorsunuz. 1,5 senedir bir parçayı getiremiyorlar onları orda müdür die boş yere otutturmayın.

  4. Sizden 8 ay önce 110 luk atv aldım bursa yenişehir bayisinden engelli çocuğum var ilk ay yolda kaldı servise gittim aküyü değiştirdiler gönderdiler bu böle 4 adet akü değişti 4 üncü akü yine bozuldu bana 5 amper akü yetmiyo 20 amper akü takalım dediler taktılar ama hala arzam servis tarafın dan giderilemedi ve bende değişen akülerin parasını istediler bu konuda yardımcı olmanızı bekliyorum servisiniz işinin ehli değil beni normal bir elektrikçiye gönderiyor engelli çocuğumla kaldım ortada benim sorunuma acilen ilgilenmenizi istiyorum saygılarımla

  5. ben motoru 2015 yilinda aldim ve 2018 de pilka acikatirmak istiyorum ama ne yazikji sizin bayiniz olan denizli acipayam kelekci kasabasinda ULAŞ kocatüfek motorun faturasini vermiyor bunu suzlere paylasmak istetim gereğinin yapilmasini arz ederim .

  6. Aydı söke bayisinden elektirikli motor aldım. 1 ay geçmeden akü şarz bozuldu servise gittim para aldılar

  7. Yorumları dikkate alan yok ama, yinede yazayım, sıfır motor aldı arızalandı, parçası ne serviste var nede fabrikada Çin’de üretilmesini bekliyoruz. Motor alacaklar Küba dan uzak durun.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*