Kitapyurdu(.)com’un sahibi kim?-Türkiye’nin ilk ve en büyük kitap sitelerinden

E-ticaret 2000’li yıllara doğru yeni yeni gelişmekte ve rüzgarı da ülkemize yeni yeni gelmekte olan bir sektör iken bu dönemde son derece ileri görüşlü bir şekilde ürünlerini internetten satmaya başlayan şirketler aradan geçen zaman boyunca büyük bir kar marjı sağlamış; hatta tüm ülkede herkesçe bilinen en meşhur ve en güvenilir e-ticaret siteleri halinde gelmişlerdir. Aklınıza gelebilecek her ürünü satan sitelerden tutun da Evmanya, Modanisa sadece belli ürünlere odaklanmış olan pek çok girişim de mevcuttur. İşte kitapyurdu, kuruluşundan günümüze kadar internetten kitap satışının en büyük ve en güvenilir alternatiflerinden biri olmuştur. Kitapyurdu’nun bir internet girişimciliği olması sebebiyle “Kitapyurdu ne zaman kuruldu? Kitapyurdu kimin, kurucusu kim?” gibi herkesin merak ettiği soruların da son derece yakın bir tarihte olduğunu görürüz. Epey dinamik ve çağdaş bir şirkettir yani.

Kitapyurdu’nun kurucusu kim?

Kitapyurdu(.)com internetten Türkiye’nin her yerine kitap satan bir e-ticaret girişimi olarak 21. yüzyılın tam miladında faaliyetlerine başlayan bir şirkettir diyebiliriz. Şöyle ki; kitapyurdu(.)com; 2000 yılında Kitapyurdu Yayıncılık ve İletişim Anonim Şirketi adlı klasik bir matbaacılık ve yayıncılık şirketi tarafından kurulmuştur.

O dönemde bilinmeye başlanan e-ticaret furyasını iyi değerlendirip ürünlerini internetten de satmaya başlayan şirket; kurulduğu günden bu yana neredeyse rakipsiz olarak büyümüş, diğer rakip sitelere kıyasla bile her zaman tartışmasız en çok tercih edilenler arasında bulunmuştur.

Günümüzde kitapyurdu’nun 70 cıvarı çalışanı mevcuttur ve depo, satın alma, lojistik bölümlerinin hepsinin bir arada olduğu 2000 metrekarelik bir alanda faaliyetlerini sürdürmekte, her gün binlerce müşterisine siparişlerini ulaştırmaktadır.

Kitapyurdu’nda temin edilebilecek 350.000’in üzerinde kitap ve 2000’e yakın yayınevi mevcuttur.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*