Icelandic Glacial’ın kurucusu kim?-İzlanda’nın kaynak suyu

Son derece yeni ve gelecek vaat eden bir kuruluş olan Icelandic Glacial; ülkenin en önemli kaynak suyu üreticilerinden biridir.

Kısa sürede İzlanda’nın sayılı şirketleri arasındaki yerini alan sirket; 21. yy’da kurulması ve tüm temellerini bugünün tekniği ve imkanları dahilinde atması sayesinde 15 yıldan bile kısa bir sürede büyük ilerlemeler kaydetmiştir.

Icelandic Glacial’i kim kurdu?

Kısaca künyesini merak edenler için bilgileri verecek olursak Icelandic Glacial; 2004 yılında John Olafsson tarafından kurulmuştur.

Icelandic Glacial’in kurucusu John OLAFSONN

Hlidarendi şehrinin Ölfus bölgesinde fabrikasını konuşlandıran şirket; kaynak sularını da bölgenin en meşhur ırmaklarından olan Ölfus Nehri‘nden temin etmektedir.

Icelandic Glacial; 1950 civarı belki de daha eskilerde kurulmuş olan şirketlerden farklı olarak adım adım yükselişle değil, doğrudan büyük yatırımlarla sektöre giriş yaptığı için kısa sürede uluslararası bir üne kavuşmuştur. Bu yönüyle Türkiye’nin inşaat devlerinden biri olan Rönesans Holding‘e epey benzemektedir.

Bu duruma basit bir örnek verecek olursak Icelandic Glacial; kuruluşundan hemen bir yıl sonra, 2005’te ABD’de yurtdışı ofisini açmış; 2007’de ise İngiltere, İrlanda, Hollanda, Fransa, Rusya, Kanada, Peru, Singapur, Güney Kore ve Çin’e ihracat yapmaktadır.

Kaynak suyu ve hijyeniklik gibi unsurlarda pek çok uluslararası prestije sahip sertifikaya da sahip olan Icelandic Glacial; bir diğer yönüyle çok daha fazla dikkat çekmekte ve gönüllerde taht kurmaktadır. Şirket fabrikasının ihtiyacı olan elektriğin neredeyse tamamı yenilenebilir jeotermal kaynaklardan temin edilmekte ve su şişeleri %100 geri dönüştürülebilir malzemeden yapılmaktadır.

Icelandic Glacial’i Türkiye’de henüz bir girişimi veya satın alması mevcut degildir. Yenilenebilir kaynak konusunda duyarlı bu şirketin bir gün topraklarımıza da bu bilinci getirmesi dileğiyle..


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


1 Comment

  1. Merhaba,
    Bahsetmiş olduğunuz Dünya’nın en saf suları arasında bulunan Icelandic Glacial Eylül ayı sonu itibarı ile Türkiye’de. İthalatçısı Rectus Gıda San. ve Tic ltd. Sti websitesinden daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. http://www.rectus.com.tr

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*