How i met your mother’ın yapımcısı kim?-Have you met Ted?…

Sadece 20 dakikalık bölümleriyle bizleri kahkahalara boğmasından sonra Türk komedi dizileri üzerine bir kez daha düşünmemize sebep olan How i met your mother; yabancı dizi takipçileri için şüphesiz ki efsane dizilerden biri olmuştur. Gerçi son bölümü adeta o koca 9 sezonu çöpe atarcasına saçma ve rezalet bir sona sahip olsa da biz o kadar senenin hatırı için dizinin güldürmesine ve unutulmaz sahnelerine yoğunlaşıyoruz.

Konusuna bakacak olursak HIMYM aslında son derece sade ve basit bir dizidir. Üniversiteden beri tanışmakta olan Ted, Marshall ve Lily’e daha sonra Barney ve Robin de katılır. Aradan geçen yıllar boyunca bu 5’li harika bir arkadaş grubu oluşturur ve hep birlikte gülüp, birlikte ağlarlar.

Formatı durum komedisi (sit-com) olan dizide her bölümde farklı bir macera ele alınmakta ve böylece 9 sezon boyunca karakterlerin geçirdiği değişimler ele alınmaktadır. Dizinin başlangıç sahnesi de zaten 2030 yılındaki yaşlı Ted’in çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştıkları (How i met your mother) hikayesini uzun uzun anlatmasıyla başlamaktadır.

How i met your mother’ın şu meşhur McLaren’s barından bir fotoğraf

HIMYM yönetmeni

Toplam 208 bölüm olarak izleyiciye sunulan HIMYM dizisinin yönetmenliğini Pamela Fryman, Rob Greenberg ve Neil Patrick Harris paylaşırken; yapımcılığı ise Carter Bays ve Craig Thomas üstlenmiştir. ABD kökenli How i met your mother dizisinin senaristleri ise yine Carter Bays ve Craig Thomas olmuştur.

Oyunculara bakacak olursak dizinin ilk beşlisini canlandıran aktörler ve aktrisler şu şekildedir:

-Josh Radnor (Ted Mosby)

-Jason Jordan Segel (Marshall Eriksen)

-Cobie Smulders (Robin Scherbatsky)

-Neil Patrick Harris (Barney Stinson)

-Allison Lee Hannigan (Lily Aldrin)


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*