HEPAR’ı kim kurdu?-Hak ve Eşitlik Partisi

Çizgisini Üçüncü Yol olarak belirleyen, “Başı dik devlet onurlu millet!” ve “Yaşasın vatan, yaşasın Türk milleti!” sloganlarıyla faaliyetlerine başlayan Hak ve Eşitlik Partisi; kurulduğu dönem Türkiye’de gelecek vaat eden partilerden olmasına rağmen beklenen sonuçları elde edememiş bir siyasi partidir.

Hak ve Eşitlik Partisi, kısa adıyla HEPAR, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin en genç ve en yeni partileri arasındadır. Amblemini Anadolu Kartalı olarak belirleyen parti, 500’den fazla üyesiyle tüm Türkiye çapında faaliyet göstermektedir.

HEPAR’ın kurucusu kim?

Hak ve Eşitlik Partisi, diğer partilerden farklı olarak, siyasi kökeni olmayan bir lidere sahiptir. Bu yönden Genç Parti ile benzerlik göstermektedir fakat HEPAR, askeri kültür taşıyan bir parti olarak öne çıkmıştır.

Hemen kuruluş bilgilerini verecek olursak HEPAR; 2008 yılında Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu tarafından kurulmuştur.

Hak ve Eşitlik Partisi’nin kurucusu Emekli Tümgeneral Osman PAMUKOĞLU

Askerlik hayatı boyunca bizzat operasyonlara katılara teröristlerle sayısız çatışmaya giren, dağlarda yılan yiyerek beslenen Osman Pamukoğlu; emekli olduktan sonra fikirlerini siyasi plastformda yürütmek istemiş ve HEPAR’ın temellerini atmıştır.

HEPAR’ın genel başkanı kimdir?

Kuruluş yılı olan 2008’den itibaren uzun süre Osman Pamukoğlu partinin genel başkanlığını yapmıştır. Fakat genel seçimlerde istenen sonucun elde edilememesi ve partinin beklenenden az genişleme kaydetmesi üzerine Osman Pamukoğlu, 2011 yılında partiyi kapatma kararı aldığını duyurmuştur. Yine de 1 ay sonra toplanan kurultayda kapatma kararıdan vazgeçilmiş, ama genel başkanlık koltuğuna Yücel Savaş geçmiştir.

Yani 2017 yılında Hak ve Eşitlik Partisi’nin genel başkanı Yücel Savaş’tır. Genel sekreterlik görevini ise Veysel Erdem yürütmektedir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*