Hayat Holding’in Kurucuları Kim?

Kimya sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulan ve günümüzde değişik alanlarda hizmet veren Hayat holding, 1937 yılında Yahya Kığılı tarafından kurulmuştur. Şirket ilk kuruluşunda kimya üzerine faaliyet göstermiş olmasına rağmen, günümüzde liman işletmelerinden enerji sektörüne, inşaat sektöründen ağaç sanayisine kadar, 25 farklı şirketi ile hizmet vermektedir. Yahya Kığılı Hayat holding’in kurucuları kim? Sorusunun karşısında duran isimdir.

Hayat Holding’in En Büyük Sahipleri Kim?

Temelleri 1937 yılında atılan ve Yahya Kığılı tarafından kurulan Hayat Holding tüketici grubu, gayrimenkul grubu ve diğer grup olmak üzere üç farklı sahada hizmet vermektedir. 10.000 üzerinde çalışanı ve 24 markası olan Hayat holding, 101 ülkeye ihracat yapmaktadır.
Hayat sağlık ürünleri, Hayat kimya, Hayat marketing, Hayat global gayrimenkul, Hayat makine sanayi yatırım, Nokta inşaat yatırım, Hayat enerji elektrik üretim sanayi, Hayat proje taahhüt ve inşaat, Hayat hayvancılık ve araç kiralama gibi alanlarda hizmet veren işletmede, Hayat holding’in en büyük sahipleri kim? sorusunun karşılığı başta kurucu YAHYA Kığılı olmak üzere, farklı isimler ile verilmektedir. Ortaklar arasında Ahmet Yahya Kığılı, Ayşe Vildan Kığılı, Gülsüm Tuba Çizmeci, Mehmet Avni Kığılı, Nida Aydın, Orhan İdil, Mehmet Tarık Kutluca, Ayten Kutluca, Füsun Hatice Gazioğlu gibi isimler yer almaktadır.

Hayat Holding Kimlerin?

Natron Hayat, Focus, Famila, Joly, Molped, Test, Yongapan orman ürünleri A.Ş, Limaş liman işletmeleri A.Ş, Papia, Teno, Bebem, Molfix, Has, Bingo, Kastamonu entegre A.Ş ve Hayat kimya A.Ş gibi şirketler, Hayat holding’in bünyesinde bulunan şirketler arasındadır. Hayat holding tüm bu şirketleri aracılığı ile Türk ekonomisine katkı sağlayan, aynı zamanda dünya üzerinde birçok ülkeye ihracat gerçekleştiren bir işletme konumuna gelmiştir. Tüm bu iştiraklerinde, 10.000 üzerinde personel çalıştıran ve bu kadar aileye geçim kaynağı sağlayan Hayat holding, ülke ekonomisinde önemli bir yere sahip bulunmaktadır.
Hizmetlerini dünya üzerinde 6 farklı ülkede üretim yaparak gerçekleştiren Hayat kimya, 100’den fazla ülkeye ihracat yapmakta ve komşu ülkelerin sanayi alanında yaptığı yatırımlar ile dikkat çekmektedir. Cezayir’de fabrikası, İran’da fabrikası, Mısır, Rusya, Bosna Hersek gibi ülkelerde de fabrikası bulunan Hayat holding, üretim alanında yurt dışında faaliyet gösteren firmalar arasında yer almaktadır. Ülke genelinde Global gayrimenkul, Bayrampaşa gayrimenkul, Hayat emlak sanayi ve yatırım A.Ş ile Makine sanayi yatırım A.Ş ve Nokta inşaat yatırım turizm sanayi ve tic. A.Ş olaeak faaliyetlerini sürdüren Hayat holding kimlerin? Sorusunun karşılığı, yukarıda belirtilen ortaklıklar ile açıklanmış bulunmaktadır.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


11 Comments

  1. Kastamonu entgrede gorev yapan mutayit soforleri askeri ucret almamak tadir servs soforu 900 taksi soforu1200 vinc kamyon sfrleri1200 1300 arasi bayrmda kadrolu soforler iznli mutyit sofru mesayisiz izinsiz calisyor gida yardimi yok bu isciler coluk cocuk besliyor laki basdaki mudurler timur sabirlar denilen insana izn veriyor bu kanun disi yasak olan hersye goz yumulmkta bu iscilerimize yardim edelim lutfen ben oranin eski elamani ahmet

  2. Dolar 1.5 TL yükseldi diye siz peçetenin tanesine 1.5 TL zam birden yapıyorsunuz.Bu haksız kazanç değilmi?Dolar 5 TL iken yüzlük peçete 1 TL.dolar 6.3 peçete 2.5 TL .bu ne perhiz,bu ne lahana turşusu yazıklar olsun

  3. Hayat kimya ne olur siz bari sesimize kulak verin Biz izmir/menemen de bi okulda temizlik savaşı veriyoruz okulu temizliyeb hadememiz yok cocuklar iğrenç bi ortamın içinde tuvaletlerde hayvan bağlasan durmaz size okuldaki tüm herseyi fotoğraflarla videolarla kanıtlayın ne olur sponsoru olun bu cocukların okulumuza bir el atın Allah rızası için…

  4. Ben hayat holdingin bu ülkeye katkısını her zaman takdir tekdir etmişimdir.Bence iyi bir kurumdur 05392789283.Her platformda görev almış bir endüstriyel kurumdur.

  5. ÜRETEN BİR HOLDİNG. ŞİRKET MERKEZİNİN ÇOK YAKININDA ÇALIŞIYORUM.YURTDIŞINDAN GELEN SATIŞ MÜDÜRLERİ İLE KONUŞMA FIRSATIM OLDU. ASYA VE AFRİKA DA BAZI ÜLKELERDE ÜRÜNLERİ BİR NUMARA. YANİ BAŞKA MARKALAR YA ONLARA BIRAKTI ORAYI YADA BU FİRMA ÇETİN BİR MARKETİNG YAPIYOR. BAŞARILILAR.

  6. Öncelik le hayırlı işler bol kazanclar dilerim biz nakliye sektörün de çaba gosteriyoz bulunduğumuz bölge çorum fabrikaniza ham madde taşımak istiyoruz yanlız belirli kişiler haricinde vekalet verilmiyo bizim sesimizi duyan yok geldiğimiz zaman kapı dan cevriliyoz bize yardımcı olursanız sevinirim hayırlı geceler

  7. Yeni köyde işçisinin hakkını yiyen bir fabrika 15 senelik işçilerini 2500 liraya çalıştıran mesai vermemek için ellerinden geleni yapan kafa adamlara para verip alt kısımdakileri idare ettirip busene iyi olacak şu sene iyi olacak diye oyalayıp insanların umut kapılarını kapayan… Kağıdın 1 tonundan 3000 dolar kazanıp bayramlarda tatillerde hiç durmadan çalışıp dünyanın fakir ülkelerine devlet destekli fabrika kurup işçisinin dışarıda sürünmesi umurunda olmayan bir kuruluş… Sendikaya karşı paranın kölesi bir firma patron enaz 6000 kişinin ahını alıyor kimse hakkını helal etmiyor..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*