Almanya Sosyal Demokrat Partisi’ni kim kurdu?-Almanya’nın en eski siyasi partisi

Alman Hristiyan Demokrat Partisi’nin kurucusu kim?-Christlich Demokratische Union Deutschlands

Bitcoin’i kim kurdu?-Uzay çağının tartışmasız para birimini kim icat etti?

Schalke 04’ün kurucusu kim?-Dünyanın en büyüklerinden olup da şampiyon olamayan takım…

Hayat Holding’in Kurucuları Kim?

Holdingler, Özel Şirketler 4 Kasım 2015

Kimya sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulan ve günümüzde değişik alanlarda hizmet veren Hayat holding, 1937 yılında Yahya Kığılı tarafından kurulmuştur. Şirket ilk kuruluşunda kimya üzerine faaliyet göstermiş olmasına rağmen, günümüzde liman işletmelerinden enerji sektörüne, inşaat sektöründen ağaç sanayisine kadar, 25 farklı şirketi ile hizmet vermektedir. Yahya Kığılı Hayat holding’in kurucuları kim? Sorusunun karşısında duran isimdir.

Hayat Holding’in En Büyük Sahipleri Kim?

Temelleri 1937 yılında atılan ve Yahya Kığılı tarafından kurulan Hayat Holding tüketici grubu, gayrimenkul grubu ve diğer grup olmak üzere üç farklı sahada hizmet vermektedir. 10.000 üzerinde çalışanı ve 24 markası olan Hayat holding, 101 ülkeye ihracat yapmaktadır.
Hayat sağlık ürünleri, Hayat kimya, Hayat marketing, Hayat global gayrimenkul, Hayat makine sanayi yatırım, Nokta inşaat yatırım, Hayat enerji elektrik üretim sanayi, Hayat proje taahhüt ve inşaat, Hayat hayvancılık ve araç kiralama gibi alanlarda hizmet veren işletmede, Hayat holding’in en büyük sahipleri kim? sorusunun karşılığı başta kurucu YAHYA Kığılı olmak üzere, farklı isimler ile verilmektedir. Ortaklar arasında Ahmet Yahya Kığılı, Ayşe Vildan Kığılı, Gülsüm Tuba Çizmeci, Mehmet Avni Kığılı, Nida Aydın, Orhan İdil, Mehmet Tarık Kutluca, Ayten Kutluca, Füsun Hatice Gazioğlu gibi isimler yer almaktadır.

Hayat Holding Kimlerin?

Natron Hayat, Focus, Famila, Joly, Molped, Test, Yongapan orman ürünleri A.Ş, Limaş liman işletmeleri A.Ş, Papia, Teno, Bebem, Molfix, Has, Bingo, Kastamonu entegre A.Ş ve Hayat kimya A.Ş gibi şirketler, Hayat holding’in bünyesinde bulunan şirketler arasındadır. Hayat holding tüm bu şirketleri aracılığı ile Türk ekonomisine katkı sağlayan, aynı zamanda dünya üzerinde birçok ülkeye ihracat gerçekleştiren bir işletme konumuna gelmiştir. Tüm bu iştiraklerinde, 10.000 üzerinde personel çalıştıran ve bu kadar aileye geçim kaynağı sağlayan Hayat holding, ülke ekonomisinde önemli bir yere sahip bulunmaktadır.
Hizmetlerini dünya üzerinde 6 farklı ülkede üretim yaparak gerçekleştiren Hayat kimya, 100’den fazla ülkeye ihracat yapmakta ve komşu ülkelerin sanayi alanında yaptığı yatırımlar ile dikkat çekmektedir. Cezayir’de fabrikası, İran’da fabrikası, Mısır, Rusya, Bosna Hersek gibi ülkelerde de fabrikası bulunan Hayat holding, üretim alanında yurt dışında faaliyet gösteren firmalar arasında yer almaktadır. Ülke genelinde Global gayrimenkul, Bayrampaşa gayrimenkul, Hayat emlak sanayi ve yatırım A.Ş ile Makine sanayi yatırım A.Ş ve Nokta inşaat yatırım turizm sanayi ve tic. A.Ş olaeak faaliyetlerini sürdüren Hayat holding kimlerin? Sorusunun karşılığı, yukarıda belirtilen ortaklıklar ile açıklanmış bulunmaktadır.

Yorumlar

Yazıya 6 yorum yapılmış.

Leyle 26 Ocak 2018

Entgre

Ahmet 26 Ocak 2018

Kastamonu entgrede gorev yapan mutayit soforleri askeri ucret almamak tadir servs soforu 900 taksi soforu1200 vinc kamyon sfrleri1200 1300 arasi bayrmda kadrolu soforler iznli mutyit sofru mesayisiz izinsiz calisyor gida yardimi yok bu isciler coluk cocuk besliyor laki basdaki mudurler timur sabirlar denilen insana izn veriyor bu kanun disi yasak olan hersye goz yumulmkta bu iscilerimize yardim edelim lutfen ben oranin eski elamani ahmet

Eslemnur Akkoç 23 Eylül 2018

Dolar 1.5 TL yükseldi diye siz peçetenin tanesine 1.5 TL zam birden yapıyorsunuz.Bu haksız kazanç değilmi?Dolar 5 TL iken yüzlük peçete 1 TL.dolar 6.3 peçete 2.5 TL .bu ne perhiz,bu ne lahana turşusu yazıklar olsun

Yeliz güngör 27 Eylül 2018

Hayat kimya ne olur siz bari sesimize kulak verin Biz izmir/menemen de bi okulda temizlik savaşı veriyoruz okulu temizliyeb hadememiz yok cocuklar iğrenç bi ortamın içinde tuvaletlerde hayvan bağlasan durmaz size okuldaki tüm herseyi fotoğraflarla videolarla kanıtlayın ne olur sponsoru olun bu cocukların okulumuza bir el atın Allah rızası için…

Zahit GÜNAY 7 Şubat 2019

Ben hayat holdingin bu ülkeye katkısını her zaman takdir tekdir etmişimdir.Bence iyi bir kurumdur 05392789283.Her platformda görev almış bir endüstriyel kurumdur.

Hilmi ŞANAR 9 Şubat 2019

Büyük bir endustriyel kurumdur.pek çok sektörde var olan bir firma içini bilmem.